Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Na co nalezy zwrócić uwagę przy projektowaniu przestrzeni magazynowej radzi Jacek Zając z Centrum Wiedzy Logistycznej Instytutu Logistyki i Magazynowania w Poznaniu

REKLAMA
Przy projektowaniu przestrzeni magazynowych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcje, jakie ma pełnić projektowany magazyn w obsłudze łańcucha dostaw. Następnymi zagadnieniami, na które należy zwrócić uwagę są: warunki przechowalnicze, parametry jednostek ładunkowych oraz częstość i wielkość wydań. Jeżeli magazyn pełni wiele funkcji, znajduje się w nim dużo towarów o różnych gabarytach, a wielkość obrotu towarów w magazynie jest duża, wówczas warto zwrócić się o pomoc do firm specjalizujących się w projektowaniu rozwiązań technologiczno-organizacyjnych magazynów. Należy unikać wykonywania w pierwszej kolejności projektów budowlanych obiektu magazynowego, a następnie przystępować do dobierania wyposażenia magazynowo-transportowego.
Magazynowanie (składowanie) towarów wyposażenia łazienek, które są zarówno towarami o różnych gabarytach, jak i mają różną wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne wymaga zwrócenia uwagi na następujące zagadnienia: możliwość piętrzenia towarów, podatność na uszkodzenia, możliwość manipulacji towarami, szerokość dróg komunikacyjnych i operacyjnych, dopuszczalne przewisy towarów na paletowych jednostkach ładunkowych, luzy manipulacyjne w urządzeniach do składowania, swobodny dostęp do każdego towaru.
Dlatego też proponując technologię dla magazynu musimy występujące w obrocie towary podzielić na grupy towarowe, dla których należy przewidzieć odpowiednie technologie wynikające z uwarunkowań podanych powyżej.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA