Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu SPA ART na projekt urządzenia kąpielowego, organizowanego przez firmę Pool-Spa. Po raz kolejny nie zawiodła odwaga i fantazja młodych ludzi, z jaką podeszli do kwestii realizacji zadanego tematu.

REKLAMA

Rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu SPA ART na projekt urządzenia kąpielowego, organizowanego przez firmę Pool-Spa. Po raz kolejny nie zawiodła odwaga i fantazja młodych ludzi, z jaką podeszli do kwestii realizacji zadanego tematu.

Spa Art od początku kierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów uczelni wyższych związanych z projektowaniem, młodych projektantów i architektów oraz kreatywnych osób spoza branży. Jego zadaniem, jak podaje organizator konkursu, jest wyłonienie twórców, którzy nie obawiają się innowacyjnych rozwiązań, a łazienkę traktują nie tylko jako tradycyjne miejsce służące utrzymaniu higieny. Rosnąca z roku na rok liczba zgłaszanych prac dowodzi (w tym roku było ich 90), że myślenie o wnętrzach kąpielowych jako kompleksowych miejscach relaksu jest wciąż aktualne i inspirujące.

W tym roku prace konkursowe oceniało jury pod przewodnictwem dyrektora generalnego Pool-Spa Alberta Quintana. Ponadto w jury zasiedli: Paweł Skrzeczkowski - dyrektor handlowy Pool-Spa, Paweł Jędra - dyrektor ds. wdrożeń Pool-Spa, Jadwiga Kocur - autorka i producentka cyklu programów telewizyjnych o architekturze \"Odkrywanie przestrzeni\", Ryszard Nakonieczny - redaktor naczelny magazynu dla architektów \"Archivolta\" oraz Mariusz

Nieścior - redaktor naczelny miesięcznika

\"Łazienka\".

W tegorocznej edycji konkursu SPA ART przyznano trzy nagrody oraz jedno wyróżnienie. Przy ocenie prac pod uwagę brano przede wszystkim nowoczesne rozwiązania wzornicze, innowacyjne podejście do formy, walory użytkowe produktu oraz możliwość wprowadzenia go do produkcji.

Rosnące z roku na rok zainteresowanie konkursem SPA ART ze strony uczestników oraz wysoki poziom nadsyłanych prac to pewne dowody wzrastającego wciąż prestiżu inicjatywy firmy Pool-Spa. To także dowód coraz większej potrzeby ukonkretniania i realizowania przez młodych projektantów swoich niejednokrotnie bardzo śmiałych pomysłów, jeżeli chodzi o łazienkowe wnętrza. Oby takich konkursowych forum z roku na rok przybywało.

 

 

 

 

I NAGRODA

wanna \"MELODY\",

projekt: Jarosław Dębowski

W przypadku wanny \"Melody\" jury doceniło przede wszystkim niekonwencjonalny kształt wanny oraz jej walory estetyczne. I przyznać trzeba, że na rynku do tej pory rzeczywiście nie pojawiła się równie odważna forma. Autor projektu za najważniejsze w swojej pracy uznał stworzenie formy miękkiej, łagodnej, nawiązującej do właściwości wody. Rzeczywiście - wydaje się wręcz, że \"Melody\" przypomina momentami wzburzone morze. Dla wielu użytkowników forma prezentowanej wanny okazać się może jednak zbyt awangardowa. Ponadto wykonanie jej z akrylu - jak zakłada autor - z pewnością będzie nie lada łamigłówką dla technologów. Trudno jednak odmówić projektowi innowacyjności w ujęciu tematu kąpieli w wannie.

 

II NAGRODA

wolno stojący zestaw do hydromasażu

\"SURROUND ME...\"

projekt: Adam Gramza

\"Surround me...\" tworzy prawdziwą przestrzeń relaksu. Wszystko dzięki wyposażeniu czterech kolumn hydromasażowych otaczających kąpiącą się osobę w system nagłaśniający. Umożliwia to jednoczesne zanurzenie się w relaksujących strumieniach wody oraz dźwiękach ulubionej muzyki. Umieszczona w suficie okrągła deszczownica, w którą wbudowano delikatne oświetlenie oraz brodzik z odpływem w kształcie koła dopełniają i \"zamykają\" przestrzeń \"Surround me...\". Przyznać trzeba, że projekt Adama Gramzy to pomysł na wskroś nowoczesny, funkcjonalny, a przede wszystkim bardzo realny. Gdyby doczekał się realizacji na rodzimym rynku, stałby się z pewnością produktem przełomowym jeżeli chodzi o urządzenia kąpielowe. Czego szczerze autorowi należy życzyć.

 

III NAGRODA

panel hydromasażowy \"GALERY\"

projekt: Michał Hoffman

Główną ideą \"Galery\" było stworzenie panelu do hydromasażu jako ramy oprawiającej cenny obraz - zdaniem autora projektu tym obrazem jest spa.

W prostokątnej ramie panelu rozmieszczono w prosty i czytelny sposób poszczególne elementy wyposażenia - dysze hydromasażowe, sterowniki, prysznic górny, prysznic dolny oraz wykonane ze stalowych prętów półki. Konstrukcja w formie ramy nadaje panelowi lekkość, a jednocześnie redukuje objętość całości. Jury doceniło \"Galery\" za połączenie nowoczesnego designu i funkcjonalności. Atutem tego projektu jest także możliwość prawie natychmiastowego wdrożenia go do produkcji.

 

WYRÓŻNIENIE

panel hydromasażowy

\"BARRACUDA\"

projekt: Wojciech Starczyk

Niekonwencjonalny, atrakcyjny, egzotyczny - tak najprościej określić można panel \"Barracuda\". Połączenie drewna wenge i stali to obecnie chyba najbardziej efektowny i nowoczesny zabieg przyciągający oko. Ale w przypadku \"Barracudy\" nie jedyny - drugim wydaje się być charakterystyczny kształt wylewki górnej oraz ciekawa, minimalistyczna forma sterowników. Bezpretensjonalne kształty oraz modna bliskość naturze dzięki zastosowaniu drewna, to atuty, które mogą przynieść prezentowanemu panelowi szerokie uznanie potencjalnych użytkowników.
 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA