Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Międzynarodowe jury prestiżowego konkursu fotograficznego International Photography Awards doceniło sesję wykonaną przez Szymona Brodziaka dla polskiego producenta zlewów i umywalek - marki Marmorin.
Zaskakujące aranżacje, perfekcyjna stylizacja, ciekawe oświetlenie i mistrzowskie oko fotografa to recepta na sesję zdjęciową wedle Szymona Brodziaka. Jak się okazuje recepta dość skuteczna. Wykonane w tym roku zdjęcia designerskich modeli umywalek otrzymały wyróżnienie IPA Honorable Mention w kategorii Reklama/ Produkt. Do konkursu zgłoszono ponad 8000 prac z 90 krajów. Wybierało je ponad 70 specjalistów.
Pokazując z pozoru prozaiczne przedmioty codziennego użytku Szymon Brodziak wydobywa ich ukrytą naturę, zwracając uwagę widza raczej w stronę formy niż funkcji przedmiotów. Zaprojektowane przez uzdolnionych polskich designerów produkty Marmorinu doskonale wpisały się w zaproponowaną przez artystę koncepcję sesji zdjęciowej. Jak przystało na Szymona Brodziaka była ona bardzo awangardowa. Pierwszy element zaskoczenia to sceneria. Surowe, industrialne wnętrza hal produkcyjnych, w których produkty faktycznie są wytwarzane dodały autentyzmu obrazom, jednocześnie kontrastując z zaaranżowanymi scenami. Utrzymane w stonowanych, ciemnych barwach tło jak żadne inne wydobyło efektowny wygląd  wanien i umywalek oraz pozujących z nimi, przyodzianych w biel modelek.  Drugi element zaskoczenia to rozgrywające się na zdjęciach sceny. Scenariusz sesji nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi scenami łazienkowych kąpieli. Widzowie zostają wciągnięci w intrygującą historię, w której przedmioty wychodzą ze swoich tradycyjnych ról. Szlachetności zdjęciom dodaje intrygująca gra świateł i bardzo klasyczna, czarno – biała kolorystyka.
Te autorskie obrazy zostały wykonane na potrzeby kampanii reklamowej i wizerunkowej  Marmorinu, dedykowanej linii produktów Prestige. Prezentowane są na layoutach reklamowych w prasie wnętrzarskiej, występują również jako wiodący element scenografii stoisk producenta podczas wydarzeń promujących design.
International Photography Awards  to wydarzenie mające na celu promocję mistrzów fotografii, odkrywanie nowych talentów oraz popularyzację sztuki robienia zdjęć. To nie pierwsze międzynarodowe wyróżnienie Szymona Brodziaka, który ma już na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, m.in. w konkursie International Photography Awards czy Prix de la Photographie Paris. Z kolei wielkopolski Marmorin może pochwalić się takimi laurami jak red dot honorable mention oraz wiele innych krajowych nagród i wyróżnień. 
Więcej na www.photoawards.com, www.marmorin.pl.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA