Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W dniach 17-22 stycznia przyszłego roku Nowe Tereny Targowe w Monachium będą miejscem, w którym odbędzie się XVI edycja Międzynarodowych Targów Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2005. Jest to jedna z wiodących europejskich imprez wystawienniczych branży budowlanej.

Udział w niej zapowiedziało 1850 wystawców pochodzących z 40 krajów, których prezentacje zajmą powierzchnię 172 tys. m2. Wśród licznego grona największych europejskich (i nie tylko) wytwórców branży budowlanej zaprezentuje się również 15 firm z Polski, m.in. Opoczno SA.

Organizatorzy spodziewają się, że przyszłoroczna edycja będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających jak w roku 2003, kiedy przybyli oni w liczbie ponad 180 tysięcy.

- Targi BAU spełniają funkcję lidera wśród branżowych imprez targowych i barometru koniunktury całej branży - powiedział Dieter Dohr, Komisarz Generalny targów BAU. - Mimo trwającego kryzysu w europejskim, a w szczególności w niemieckim przemyśle budowlanym, w ostatniej edycji targów BAU udział wzięło ok. 1800 wystawców, czyli praktycznie tyle samo, co dwa lata wcześniej.

Nowy podział oferty według działów tematycznych przyszłorocznych targów BAU będzie stanowić odbicie zmian, jakie w ostatnich latach dokonały się w europejskim przemyśle budowlanym. Z targów materiałów budowlanych stały się one targami kompletnych systemów budowlanych.

Wśród nowych działów tematycznych znajdą się m.in. propozycje w sferze pokryć podłogowych. W skład tego działu wejdzie np. prezentacja aktualnych kreacji płytek podłogowych najpoważniejszych producentów z Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Portugalii, która zajmie powierzchnię ok. 30 tys. m2.

Nowa koncepcja wystawiennicza została stworzona z myślą o architektach. Pod wspólnym hasłem \"Bau It\" zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania software i hardware przydatne w procesie budowlanym. Koncepcja została stworzona wspólnie z Federalnym Stowarzyszeniem Oprogramowania Budownictwa (Bundesverband Bausoftware).

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA