Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Konieczność dostosowania się polskich przedsiębiorców do wymagań stawianych przez prawo unijne, m.in. w obszarze sprzedaży wyrobów na wspólnym rynku, stwarza wiele problemów, z którymi firmy będą musiały sobie radzić po 1 maja br.

Pomocne w tym względzie miały być zorganizowane po raz drugi targi \"Certyfikacja\", które 30-31 marca br. odbyły się w Poznaniu (równolegle z targami \"Instalacje\").

Celem Targów Usług Certyfikacyjnych, Badań Wyrobów, Wdrożenia Systemów Jakości i Oceny Personelu \"Certyfikacja\", zorganizowanych przez Międzynarodowe Targi Bydgoskie Sawo, było przedstawienie polskim przedsiębiorcom możliwości rozwiązywania problemów wynikających z konieczności dostosowania się do wymogów Unii Europejskiej, które po przystąpieniu Polski do Wspólnoty umożliwią sprzedaż wyrobów na wspólnym rynku. Możliwości pomocy polskim przedsiębiorcom w dostosowaniu się do wymagań unijnych zaprezentowało 40 wystawców, wśród których znalazły się jednostki certyfikujące, instytuty badawcze i firmy doradcze wspierające wdrażanie systemów jakości, a także urzędy centralne i agencje rządowe związane z procesami integracji z UE.

Targom towarzyszyły seminaria oraz szkolenia, w których udział wzięło ok. 800 osób. Tak liczne uczestnictwo w imprezach towarzyszących z jednej strony może świadczyć o dużym zainteresowaniu omawianymi problemami, natomiast z drugiej - o niedostatecznym przygotowaniu polskich przedsiębiorców do działalności na rynku unijnym.

Ważnym wydarzeniem targów była konferencja \"Certyfikacja - znakowanie CE warunkiem sprzedaży twoich wyrobów\". O pomocy dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w dofinansowaniu kosztów uzyskiwania certyfikatów jakości mówił Piotr Gałęziak z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W br. PARP planuje zrealizować szereg programów umożliwiających uzyskanie wsparcia finansowego ze strony państwa i UE na inwestycje związane z dostosowywaniem przedsiębiorstwa do wymagań UE.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA