Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na tegorocznych targach dostawców komponentów meblowych ZOW, które odbyły się w dniach 21-24 lutego br. w Bad Salzuflen w Niemczech, swoją ofertę zaprezentowało 566 firm. Dominowały firmy z zagranicy, głównie z Włoch, Austrii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. ZOW jest imprezą specjalistyczną, miejscem debiutów meblowych komponentów. W tym roku można było zauważyć, że zwłaszcza w grupie akcesoriów, wiele ekspozycji zostało przygotowanych z myślą o projektantach i producentach mebli łazienkowych.

Niektórzy z wystawców, jak np. niemiecka firma Schwinn, odświeżyli kryteria podziału oferty z uwzględnieniem potrzeb odbiorców z branży łazienkowej. Tzw. niebieska linia produktów to propozycja kompleksowa obejmująca zarówno uchwyty (głównie metalowe, mniejsze od tych przeznaczonych do innych rodzajów mebli), a także wykonane z metalu i wykończone na wysoki połysk akcesoria łazienkowe.

Można oczekiwać, że modny połysk będzie coraz częściej widoczny również w innych grupach komponentów, np. na frontach lakierowanych na wysoki połysk. Na topie są też reprodukcje egzotycznych gatunków drewna, a także profile wykonane w technologii 3D z efektem trójwymiarowości. W umywalkach, które zaprezentowały m.in. firma Exlusive Danish Design Interior, Formica i grupa Vetrotec dominowało szkło i materiały mineralne.

ZOW cieszy się opinią imprezy chętnie odwiedzanej nie tylko przez odbiorców z Europy. W tym roku wzrosło zainteresowanie zwiedzających z krajów Beneluksu, Wielkiej Brytanii, a także z Europy Wschodniej, w tym również z Polski.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA