Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Mamy dziś takie czasy, że innowacyjne rozwiązania szyte są na miarę coraz większej liczby szczuplejących w związku z głoszonym kryzysem portfeli, a design ma satysfakcjonować gusta większości. Pewnie właśnie dlatego podczas ostatniej edycji Cersaie trudno było o nowości, które mocno pchnęłyby łazienkowe gusta w kolejnym, konkretnym kierunku. Designerska nieprzewidywalność Włochów została przytłumiona stonowanymi, minimalistycznymi rozwiązaniami, w których dominowały odwołania do natury. I choć owa „naturalność” jest dziś bardzo trendy (co pokazały tegoroczne targi w Mediolanie), po Cersaie zazwyczaj można było spodziewać się więcej. Mamy jednak nadzieję, że prezentowane przez nas targowe nowości Państwa nie zawiodą. 


 

Kolekcja małych umywalek z serii „Genesis” Globo. Niewielkie rozwiązania do łazienek zdecydowanie zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Atrakcyjne, małe i praktyczne.


Nowość marki Artceram - „Il Cavalletto” projektu studia Meneghello Paolelli Associati. To jak opisują ten projekt jego autorzy, rozszerzenie funkcji elementów wyposażenia łazienkowego, przy jednoczesnym skondensowaniu zajmowanej przez nie powierzchni. Wszystkie elementy zestawu zorganizowano bowiem na ceramicznym blacie o szerokości zaledwie 16 cm. „Il Cavalletto” daje możliwość własnej aranżacji łazienkowej przestrzeni, ponieważ umywalkę ustawić można w dowolnym miejscu blatu. Całość spina charakterystyczna lampa marki Flos (proj. Antonio Citterio) – wyjęta jakby z zupełnie innej bajki, ale to także kolejny istotny trend w projektowaniu współczesnych łazienek.
Kolekcja „Ametis” marki Graff, do której należy prezentowana kolumna prysznicowa oddawać ma głębokie połączenie między człowiekiem i otaczającą go naturą. Stąd miękkie kształty, a także technologiczne zaawansowanie produktu. Projekt: Davide Oppizzi


Na targach Cersaie Laufen zaprezentował kolekcję roku 2012. Jedną z nich była inspirowana menhirami kolekcja wanien i umywalek „Palomba 2012: projektu Ludovica i Roberto Palomba. Ich kształt charakteryzuje asymetryczna linia, umożliwiająca tworzenie geometrycznych form, nawiązujących do prastarej walki wody i lądu.   
8.                  Kolekcję armatury „100” Zazzeri zaprojektowano z myślą o młodych, dynamicznych i pozytywnie myślących odbiorcach. Dlatego jej design można określić jednocześnie jako wymagający i niezwykle prosty. Projekt: Fabrizio Batoni
9.                  Grzejnik „Rude” marki Caleido – wykonany w całości ze stali. Jest kolejną udaną reinterpretacją dodatkowej funkcji grzejnika, jaką jest suszenie i ogrzewanie ręczników. Projekt: Francesco Lucchese
10.              Na producentach mozaiki trudno się zawieść: kolejne niesamowite obrazy z kolekcji „Decor” marki Mosaic +. Projekt: Carlo Dal Bianco   
11.              W tym roku na Cersaie Sicis zaprezentował niezwykłe szklane mozaiki będące wynikiem wielowiekowej tradycji ich tworzenia. Mozaika szklana powraca w wersji opalizującej i złotej.
12.              Kompozycja płytek z kolekcji „Berlin” Tubądzina, która powstała we współpracy z Maciejem Zieniem. W kompozycja „O-Marylin” (całość o wymiarach 112x112 cm) fryzurę kobiety tworzy niepowtarzalny, graficzny obraz autorstwa Macieja Zienia.
13.              Wśród nowości prezentowanych prze Ceramikę Paradyż znalazła się m.in. kolekcja „Yoshioka / Puro” w nowym formacie 20x60 cm. Ciekawe zestawienia kolorystyczne oraz dekoracje wykonane w technologii druku cyfrowego na szkle są niewątpliwymi atutami tej serii.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA