Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Szesnasta edycja targów „Housebuilding”, organizowanych w Gdańsku przez Międzynarodowe Targi Gdańskie została odwołana. Zdaniem organizatorów przyczyną odwołania było małe zainteresowanie branży uczestnictwem w imprezie.
Odwołane zostały także Targi Budownictwa Wodnego, Drogowego i Przemysłowego „Inbud”, odbywające się razem z „Housebuildingiem”. Prawdopodobnie obie wymienione imprezy targowe, zrzeszające przedstawicieli branży budowlanej oraz wyposażenia i wykończenia wnętrz, nie odbędą się również w roku następnym – poinformował organizator. Przyczyną jest małe zainteresowanie branży, które według przedstawicieli Międzynarodowych Targów Gdańskich jest wynikiem nie najlepszej kondycji budownictwa. W targach przede wszystkim uczestniczyli przedstawiciele firm prowadzących działalność w regionie Pomorza, bądź też firmy zainteresowane tym regionalnym rynkiem. Mała liczba inwestycji przeprowadzanych na Pomorzu przełożyła się jednak w tym roku na małe zainteresowanie firm budowlanych.

historia „Housebuilding”
Targi „Housebuilding” po raz pierwszy zostały zorganizowane szesnaście lat temu. Jeszcze pod koniec lat 90. zaliczane były do „wielkiej czwórki” targów budowlanych organizowanych w Polsce, podczas których swoją ofertę prezentowały zarówno przedsiębiorstwa polskie, jak i zagraniczne. Na stoiskach firm można było zapoznać się w ofertą systemów dociepleń, chemii budowlanej, płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek, ogrzewania i wentylacji. Prezentowane były także maszyny budowlane. Wówczas przybywało do Gdańska ponad 500 wystawców, ale już w roku 2001 swoją ofertę na „Housebuilding” zaprezentowało ok. 200 wystawców. Liczba ta utrzymywała się  podczas kolejnych edycji. Jednak już podczas XV edycji, która odbyła się w ub.r. udział w targach wzięło zaledwie 100 firm, spośród których najwięcej reprezentowało branżę związaną z budownictwem dróg i autostrad.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA