Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Firmy Kludi i Swarovski po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowały „The Swarovski Bathroom made by Kludi” – projekt będący owocem współpracy specjalistów firmy Kludi z austriackim producentem biżuterii kryształowej Swarovski. Prezentacja zatytułowana „Dazzling Daydream” odbyła się w dniach 24-25 listopada 2005 r. w Budapeszcie.
Na uroczysty pokaz zaproszono blisko 80 dziennikarzy i ponad 200 klientów obu firm z całego świata. Jak podają organizatorzy, wybór Budapesztu jako miejsca premiery nowego projektu nie był przypadkowy – Budapeszt uchodzi przecież za europejską stolicę łaźni, w których dawna świetność łączy się z duchem współczesności.
„The Swarovski Bathroom made by Kludi” to kompleksowa koncepcja pomieszczenia, w której motyw kryształu przeniesiony został tak na formy poszczególnych elementów wyposażenia, jak również na całą architekturę łazienki. Kryształowe są zatem uchwyty baterii, systemu spłukującego, żyrandole i zastosowane oświetlenie. Motyw kryształu oddają natomiast ustawione ukośnie względem siebie (tak jak w strukturze kryształu) ścianki kabiny prysznicowej. Także na wykonanej ze szkła okładzinie ścian oraz kamiennej podłodze widoczne są skosy charakterystyczne dla tego szlachetnego kamienia. Nową koncepcję łazienki Swarovski i Kludi zaprezentowano w dwóch wariantach: „Passion” i „Delight”. Tajemnicza i ekstrawagancka „Passion” powstała na bazie granitu, wapienia, ceramiki, kryształu, szkła i chromu. Zaś delikatna i połyskująca „Delight” wykonana została z wapienia, kryształu, szkła, drewna i chromu.
Jak mówi Janusz Palarczyk, prokurent firmy Kludi Armaturen Sp. z o.o., Grupa Kludi przygotowuje się obecnie razem z firmą Swarovski na podbój rynków międzynarodowych. Elementy „The Swarovski Bathroom” mają być produkowane także w Polsce. Ważnymi rynkami docelowymi mają być natomiast Europa Południowa i Wschodnia, Azja i Środkowy Wschód.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA