Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Akcesoria łazienkowe można zamontować łatwiej i szybciej dzięki unikalnej metodzie konstrukcyjnej firmy Tiger. Znakomite połączenie sił firmy Tiger i Henkel zaowocowało stworzeniem stabilnego systemu mocowania akcesoriów do ściany.

Wiercenie otworów w ścianach przysparza z reguły więcej szkód, aniżeli pożytku. Wiertarka może spowodować uszkodzenie płytki dekoracyjnej, a wiercone otwory często nie są w miejscach, które według naszych pomiarów zostały zaplanowane. Praca i poświęcony temu czas okazują się być stracone, a zniszczenie ściany jest faktem nieodwracalnym; otwory okazują się bezużyteczne, zaś pomiary chybione. Kobiety często rezygnują z zakupu upatrzonego drobiazgu, ze względu na brak fachowej pomocy przy zamontowaniu.

Aby rozwiązać ten problem, stworzono specjalne zestawy mocujące przeznaczone do oferowanych przez firmę Tiger serii akcesoriów. Zestaw składa się z pięciu sztuk elementów nośnych - właściwych do danej serii, tuby kleju oraz czytelnej i klarownej instrukcji montażu w języku polskim. Podstawą i atutem dobrze zamocownych produktów jest stabilny klej - specjalnie opracowany do tego celu przez firmę Henkel - dzięki któremu można zamocować do pionowej ściany przedmiot o wadze do 50 kg. Należy przy tym wspomnieć, iż przeciętna waga akcesoriów łazienkowych firmy Tiger, to 1-2,5 kg.

Bardzo ważną sprawą jest przygotowanie powierzchni, do której będą przymocowywane dane akcesoria. Chcąc uzyskać skuteczne połączenie należy odtłuścić powierzchnię płytki ceramicznej dostępbnymi na rynku środkami na bazie spirytusu. Element nośny wypełniamy klejem (zdj. 1) i lekko dociskamy w wyznaczonym miejscu (zdj. 2). Po 24 godzinach klej zastyga, można zamocować właściwy przedmiot i natychmiast, bez obaw użytkować (zdj. 3).

Innowacyjność tego rozwiązania polega na tym, że użytkownik może sam, dowolnie, bez uszkodzeń przedmiotu i glazury, przenieść akcesoria w inne miejsce. Inne, podobne rozwiązania bazujące na spoinach klejowych, wymagają od użytkownika zastosowania niszczących sposobów demontażu produktu. Dzięki koncepcji firmy Tiger i Henkel, demontaż i przeniesienie w inne miejsce produktu jest banalnie proste i nie pozostawiające śladów na ścianie. Wystarczy podgrzać spoinę np. elektryczną opalarką, suszarką do włosów i odciąć od ściany element nośny ostrym, płaskim narzędziem (zdj. 4). Po usunięciu resztek spoiny z elementu nośnego i nałożeniu nowej porcji kleju możemy zamocować produkt w innym miejscu.

Zestawy Tigerfix są przygotowane do serii akcesoriów już istniejących, takich jak: Boston, Pyramid, Toscana, Napoli, Vigo, jak i tych, które pojawią się na rynku do połowy tego roku i na początku przyszłego. Zapowiadane nowości to serie akcesoriów Palencia, Cordoba, Rawenna, Sydney, Melbourne oraz Darwin.

Zmierzając do podsumowania oceny i wagi wynalazku firm Tiger i Henkel należy stwierdzić, iż system ten znacznie ułatwia montaż akcesoriów w łazience, skraca czas potrzebny na ich montaż i demontaż. Nie trzeba już używać wiertarki, ani niszczyć ściany, wiercąc w niej otwory. Mając zestaw Tigerfix można tworzyć dowolne kombinacje układu akcesoriów, zmieniać miejsce ich zamocowania bez zbędnych szkód. Dodatkowym plusem systemu Tigerfix, szczególnie istotnym w przypadku łazienki, jest odporność na wilgoć.

Zestawy do szybkiego montażu Tigerfix są dystrybuowane przez firmę Coram Poland.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA