Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
9 marca ruszyła XI edycja konkursu dla architektów Sanitec Koło, firma wraz z PKP SA   postanowiła zorganizować tegoroczny konkurs na „Projekt Łazienki 2009”. Przedmiotem konkursu jest projekt aranżacji wnętrz trzech toalet na Dworcu Centralnym w Warszawie. Konkurs ma charakter otwarty – aby do niego przystąpić wystarczy mieć ukończone 18 lat i nadesłać do sekretariatu konkursu projekt architektoniczny trzech, wyznaczonych przez organizatorów toalet. Zgodnie z założeniami dwie z nich mają spełniać nowe funkcje – pierwsza, to toaleta dla podróżnika, z pełnym węzłem sanitarnym, zaś druga ma stać się komfortowym kącikiem higienicznym dla matki z dzieckiem. Organizatorzy nie zapomnieli również o osobach niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Konkursowe prace można składać od 9 marca do 5 maja bieżącego roku. Jury złożone z wybitnych polskich architektów oraz przedstawicieli władz PKP SA i Sanitec Koło oceni je pod kątem pięciu kryteriów.
- Oprócz zgodności projektów z normami technicznymi i regulaminem konkursu, liczyć się będą ich walory estetyczne i funkcjonalne. Nie bez znaczenia będzie również energooszczędność zastosowanych rozwiązań – stwierdza Jacek Ciszewski, kierownik PR Sanitec Koło.
Ponadto nadesłane projekty będą również oceniane przez internautów, ze względu na społeczny wymiar konkursu. Dlatego prace zostaną opublikowane na stronie konkursowej, gdzie każdy z odwiedzających serwis www.konkurskolo.pl będzie mógł oddać swój głos. Zwycięskie projekty mają szansę na realizację jeszcze przed Euro 2012, w ramach planowanych prac remontowych.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA