Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Miasto sfinansuje remonty publicznych toalet, a producenci je wyposażą - taki jest cel listu intencyjnego, jaki 5 lipca br. został podpisany w Urzędzie Miasta Krakowa pomiędzy miastem a firmą Sanitec Koło Sp. z o.o. Uroczyste podpisanie dokumentu zainaugurowało program \"Toalety publiczne dla Krakowa\".

Wraz z firmą Koło - inicjatorem akcji - w projekcie uczestniczą Ceramika Tubądzin (producent dostarczy płytki ceramiczne), Oras (baterie), Merida (akcesoria), Sopro (kleje, fugi, systemy uszczelnień), Nibe-Biawar (ogrzewacze wody) oraz Lehnen (artykuły ze stali nierdzewnej).

Pierwsze przeznaczone do remontu toalety znajdują się na najbardziej uczęszczanych przez turystów trasach. Na początek będą to toalety przy ul. Smoczej (róg Bernardyńskiej), na Placu Szczepańskim (obok muzeum) i przy ul. Straszewskiego na Plantach. Ich modernizacja rozpocznie się we wrześniu i potrwa ok. 3 miesiące. Projekt nowych toalet przygotowuje pracownia arc architekci z Poznania. Następnymi w \"kolejce\" są toalety w Sukiennicach, które zostaną wyremontowane w przyszłym roku.

Całe przedsięwzięcie ma na celu podwyższenie komfortu życia wszystkich mieszkańców Krakowa, a także turystów coraz liczniej odwiedzających miasto. Często w ankietach, przeprowadzanych m.in. przez lokalne krakowskie gazety, wskazywali oni na niezadowalający stan toalet miejskich.

- Zmodernizowane toalety, spełniające wszelkie standardy europejskie dostosowane będą również dla osób niepełnosprawnych. Jest to znaczący krok w podnoszeniu kultury materialnej miasta, a także jego piękna wizytówka na zewnątrz - uważa Robert Barański, dyrektor marketingu Sanitec Koło.

W temacie odnowy toalet publicznych szlaki przetarła firma Geberit. W ub. roku w ramach programu \"Za potrzebą do Europy\" firma wyremontowała m.in. toalety publiczne w Galerii Sztuki \"Zachęta\" w Warszawie, w Pałacu w Wilanowie oraz szalet publiczny w Ustce. Natomiast w lipcu br. firma Geberit zobowiązała się do przekazania gminie Krynica Morska swoich produktów o wartości 60 tys. zł. Będą to m.in. bezdotykowe systemy instalacyjne, ukryte pod ścianą zbiorniki spłukujące, wewnętrzne okładziny ścienne oraz ceramika sanitarna. Wyposażą one toaletę miejską w Krynicy Morskiej.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA