Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Oszczędne dawkowanie barw oraz detali wyostrza przestrzeń. Aby nie za-
tracić się w szarości potrzebna jest trafna puenta. Jest nią światło.

Niewielka toaleta na parterze domu z założenia miała być ascetyczna, pozbawiona zbędnych detali. I mimo zaledwie nieco ponad 3-metrowej powierzchni z głębokim oddechem przestrzeni.
Na gości czeka tu sedes, umywalka oraz lustro. Ściany i posadzkę ubrano w wyciszające gołębie szarości. Subtelne różnicowanie faktur chropowatych i gładkich płytek oraz aksamitnych płaszczyzn pomalowanych lateksową farbą stworzyło neutralne tło, odczuwalne jak dotyk wełnianej tkaniny. Płaszczyzny „wełnianej” szarości rozbija grafitowy pasek przecinający horyzontalnie wszystkie ściany. Łączy on je, dzieli, dynamizuje.
Ceramika sanitarna o miękko nakreślonych liniach  niweluje surowość  aranżacji. Urodę delikatnej niczym kartka papieru umywalki podkreśla magnetyzujące światło wydobywające się z wnęk w ścianach. Designerska bateria została zainstalowana wprost na lustrze. To kolejny efektowny zabieg podkreślający oryginalność tego wnętrza.
PROJEKT: ARCH. WNĘTRZ ALEKSANDRA WOŁCZYK
ARCH. WNĘTRZ PIOTR MACHELSKI
ZDJĘCIA: MONIKA FILIPIUK

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
umywalka – „Kalahari”, prod. Roca
sedes – prod. Roca
bateria umywalkowa – prod. Hansgrohe

powierzchnia łazienki: 3,3 m2

ŚWIATŁO Z WNĘK
arch. wnętrz Aleksandra Wołczyk

Wnękowe oświetlenie – obok lustra i sedesu – jest jedynym w gościnnej toalecie. Jego stelaże w kształcie litery „L” zostały wykonane przez ślusarza. Do nich przykręciliśmy tafle mlecznego szkła. Oświetlenie obok sedesu tak naprawdę jest zainstalowane tylko w ścianie. W podłodze, ze względów bezpieczeństwa, są zamontowane lustrzane folie-odbłyśniki. Wnęki oświetleniowe przy lustrze są wykonane na przestrzał ściany. Gdy światło jest włączone oświetlają nie tylko łazienkę, ale także doświetlają hol i sygnalizują, że toaleta jest zajęta.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA