Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Fantazja i brak jakichkolwiek ograniczeń – takie były projektowe założenia przyjęte przez projektantkę, a jednocześnie właścicielkę tej łazienki. Dzięki temu powstało wnętrze niebanalne i ciepłe, które też odzwieciedla jej artystyczną duszę.
Mówi się, że dom buduje się raz w życiu. Jedno jest więc pewne – musi być spełnieniem naszych marzeń. W przypadku gdy jego projektantem i właścicielem jest ta sama osoba cel jest w pewien sposób ułatwiony.
Już na etapie projektowania Agnieszka Kubasik wiedziała, że dom będzie dla niej miejscem do wielu eksperymentów z kolorami, fakturami, materiałami. Tym bardziej, że lwią część prac budowlano-wykonawczych umiała i chciała wykonać sama. Dziełem jej rąk jest między innymi mozaika na ścianach tej gościnnej łazienki, tulipany na szafce pod umywalką i in.
Układanie mozaiki, podobnie jak układanie puzzli, wymaga ogromnej dyscypliny. Setki, jeśli nie tysiące, kosteczek trzeba było wyciąć, część pewnie też oszlifować (w końcu były łamane z dużych płyt), przykleić do ścian, zafugować. Prace trwały wiele dni, ale efekt wart jest włożonego wysiłku. Piękne, bajkowych rozmiarów tulipany zachwycają każdego, kto wejdzie do tej łazienki. A wchodzi tu wiele osób, bo dom – podobnie jak łazienka – jest bardzo gościnny. A jeśli już mówimy o zaletach powstałej kompozycji, to jest ich jeszcze co najmniej kilka. Aranżacja pomarańczowych tulipanów jest niepowtarzalna, jednostkowa, niezwykła. A poza tym, ta zaczarowana łąka będzie kwitnąć bez względu na porę roku.
Prezentowana mozaika to tylko próbka, drobny ułamek prac z mozaiką, jakie Agnieszka – absolwentka warszawskiej ASP – wykonała we własnym domu. Mozaikę, która jest jedną z jej ulubionych okładzin, można spotkać w wielu miejscach domu. Jest ona i w kuchni, i w holu, i w drugiej łazience, na ścianach i na podłodze. Z maleńkich kostek ułożone są kwiaty, liście, drzewa, ludzie i postacie z bajki. Jedno jest pewne – w tym artystycznym domu na nudę narzekać raczej nie można.                     
PROJEKT: AGNIESZKA KUBASIK
ZDJĘCIA: TOMASZ MARKOWSKI

AUTORSKA MOZAIKA
Agnieszka Kubasik
Gotowe mozaiki mają czasem naprawdę imponujące barwy i coraz bardziej różnorodne kształty, ale są powtarzalne. To tak jakby móc wybrać na ścianę fresk lub fototapetę. Może to zbyt pochopne porównanie ale sądzę, że w bardzo prosty sposób oddaje pewną myśl. Mozaika w prezentowanej łazience nie jest zbyt wyrafinowana jeśli chodzi o kształty i kolory, ale jej wykonanie sprawiło mi dużo satysfakcji i pobudziło mój apetyt na inne tego rodzaju zabawy. No bo jakże inaczej nazwać to, co powstało na ścianach tej łazienki? Przychodzi mi do głowy jeszcze słowo: „kaprys”. Dzięki takiemu chwilowemu zrywowi ducha Antonio Gaudiego powstała choćby przecudnej urody willa „El Capricho”.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA