Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Baumit, austriacki producent materiałów budowlanych, 21 kwietnia br. rozpoczął w Łowiczu budowę nowego zakładu produkcyjnego. Szacuje się, że powstająca fabryka będzie w stanie produkować ok. 200 tys. ton wyrobów rocznie.
Łowicz to trzecia, po Piotrkowie Trybunalskim i Bełchatowie, inwestycja Baumitu w Polsce. Prace budowlane rozpoczęto na 3-hektarowej działce, przy zachodniej obwodnicy miasta. Do miejsca inwestycji wkrótce doprowadzone zostaną media, a cały obszar zostanie skomunikowany z drogą krajową nr 14. W pierwszym roku pracy fabryki zatrudnienie w niej znajdzie ok. 40 odpowiednio przeszkolonych w innych, istniejących już zakładach Baumitu pracowników. W zakładzie zostanie uruchomiona produkcja wyrobów do tej pory mniej aktywnych na rynku, m.in. jastrychów i tynków cementowo-wapiennych. Firma podpisała również kilkadziesiąt umów z firmami handlowymi, tworząc sieć autoryzowanych partnerów sprzedaży.
Wybraliśmy to miejsce przede wszystkim ze względu na złoża surowcowe, które na tym terenie są łatwiej dostępne. Podstawowym minerałem, jeżeli chodzi o produkcję w firmie Baumit, jest piasek i właśnie tutaj znaleźliśmy odpowiedniego dostawcę. Łowicz posiada także dobrze rozwiniętą sieć infrastuktury technicznej i komunikacyjnej. W fabryce planujemy produkować suche zaprawy i wyprawy tynkarskie, tynki cementowo-wapienne i gipsowe nakładane maszynowo, kompletne systemy ociepleń i farby. Nowością w polskiej ofercie produkcyjnej fabryki będą posadzki samopoziomujące i jastrychy, które zdobywają coraz większe uznanie klientów i widzimy w tym obszarze duży potencjał rynkowy – mówi Aleksandra Witkowska, asystent zarządu do spraw marketingu w firmie Baumit.
Firma planuje uruchomić produkcję już w październiku br. Dotrzymanie tak bliskiego terminu jest możliwe dlatego, że kompletny zakład, łącznie z liniami produkcyjnymi, jest już gotowy w Niemczech i oczekuje na transport. W Polsce natomiast na odpowiednio przygotowanym terenie nastąpi jedynie montaż oraz budowa budynku biurowego. Dystrybucją produkowanych materiałów zajmą się właśnie autoryzowani partnerzy sprzedaży oraz hurtownie budowlane.                
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA