Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Corian wnosi do łazienki estetyczną finezję. Plastyczny, wytrzymały, niezwykły.

REKLAMA

Na początku stycznia 2007 r. portal designboom.com i firma DuPont Corian oficjalnie ogłosiły wyniki konkursu „Skin of Corian”. Jego efektem są niesamowite „wariacje” na temat corianu – materiału, który w ostatnich latach zrewolucjonizował myślenie o designie wnętrz. Także myślenie o łazience.
Od dłuższego już czasu na łamach portalu designboom.com nie ogłaszano żadnego stricte łazienkowego konkursu. Takim też nie można określić „Skin of Corian” – przedsięwzięcia prowadzonego przez designboom.com oraz DuPont Corian. Jego tematem był bowiem projekt wykorzystujący corian, a dokładnie jego właściwości oraz walory funkcjonalne i dekoracyjne we wnętrzach prywatnych, jak i publicznych. Wśród nadesłanych prac znalazły się zatem koncepcje m.in. drzwi, łóżek, stołów, odtwarzaczy CD, zegarów, okładziny ścian – wszystko oczywiście wykonane z corianu. Nie zabrakło także projektów łazienkowych. Bądź co bądź to właśnie corian w ostatnich latach zasadniczo wpłynął na zmianę wizerunku wnętrz kąpielowych. Plastyczny, wytrzymały, łatwy w utrzymaniu czystości – dzięki niemu w przestrzeni łazienki zagościło więcej estetycznej finezji, lekkości, a także luksusu.
Na konkurs nadesłano 3006 projektów z 78 krajów świata. Taka liczba uczestników to już „tradycja” portalu designboom. Za dodatkową zachętę do udziału i atut konkursu „Skin of Corian” uznać można możliwość nadsyłania prac w dwóch kategoriach: „projekty już zrealizowane” oraz „koncepcje”. Jury przyznało zatem nagrody i wyróżnienia w dwóch „działach”.
Pierwsze miejsce w kategorii projektów już wprowadzonych w życie zajęła lampa „Medusa” zaprojektowana przez twórców z Hiszpanii – Hayley Stopford, Claudię Carrasco i Briana Duffy. Zwycięzcy w kategorii koncepcji to ex aequo Scott Wilson (USA) za projekt dekoracyjnych drzwi „Dimensional Doors” oraz Julia Maltry (Niemcy) za „Lucid Lining” – pomysł na podświetlaną kuchenną ścianę wyłożoną corianem.
Wśród wyróżnionych prac znalazły się także dwa pomysły łazienkowe. Są to nadesłane w kategorii „koncepcje” prace: „Free or not free” grupy projektowej z Włoch (Andrea Biraghi, Michele Di Monte, Matteo Bertanelli, Chiara Cremona) oraz „Snail Basin” autorstwa Di Shen z Chin.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia wybranych łazienkowych projektów nadesłanych na konkurs „Skin of Corian”.
MARTA MATRACKA
ILUSTRACJE: DESIGNBOOM I DUPONT CORIAN

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA