Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Od 20 do 26 września trwał w Polsce Tydzień Czystości Rąk zainicjowany przez CWS-boco Polska. Głównym celem akcji była edukacja w zakresie właściwej higieny rąk i dłoni – najbardziej skutecznego, taniego i łatwo dostępnego sposobu zapobiegania zakażeniom.
Tego typu akcje prowadzone są w Stanach Zjednoczonych od wielu lat. Stowarzyszenie firm produkujących środki czystości, mydło i detergenty do mycia rąk – The Soap and Detergent Association prowadzi szerokie działania edukacyjne organizując m.in. Tydzień Czystości Rąk. Jestem przekonany, że korzystając ze sprawdzonych doświadczeń warto również i w Polsce poruszyć temat właściwej higieny rąk – powiedział Andrzej Smółko, prezes CWS-boco Polska.
Dlaczego właściwe mycie rąk to tak ważny element higieny osobistej? Dłonie stanowią bowiem ok. 2,5 proc. powierzchni ciała, natomiast brak lub niewłaściwa higiena rąk są źródłem prawie 90 proc. zakażeń.
Tydzień Czystości Rąk jest od wielu już lat obchodzony we wrześniu w Stanach Zjednoczonych.
Organizowany jest przez Stowarzyszenie firm produkujących środki czystości, mydło i detergenty do mycia rąk – The Soap and Detergent Association. Pomaga także w tworzeniu sieci ekspertów oraz instytucji i firm działających w branżach: chemicznej, zdrowotnej, produkcyjnej, kosmetycznej, usługowej, związanych z tematyka czystości i higieny.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA