Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Decyzją jury międzynarodowego przeglądu dyplomowego model umywalki „Uni” - owoc współpracy Marmorinu z młodą projektantką   –  znalazł się w gronie projektów wyróżnionych podczas Graduation Projects 2011/ 2012.
Projekt umywalki „Uni” dedykowanej osobom starszym i niepełnosprawnym powstał w ramach Programu Edukacyjno–Projektowego, odbywającego się pod auspicjami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz poznańskiego Wydziału Architektury i Wzornictwa. Program Edukacyjno-Projektowy jest organizowany przez poznańską uczelnię od 10 lat. W jego ramach studenci są przygotowywani do współpracy z klientami przemysłowymi.  Autorka projektu umywalki „Uni”  – Anna Dul – przygotowała bryłę we współpracy z firmą Marmorin.
Uniwersalizm i likwidacja barier od początku były wpisane w projekt „Uni”. Umywalka, ze względu na swoją funkcję oraz design, stanowi kompromis pomiędzy potrzebami ludzi sprawnych i niepełnosprawnych mieszkających pod wspólnym dachem. Dostosowana do wymagań osób poruszających się o kulach lub na wózku inwalidzkim z powodzeniem może być eksploatowana przez osoby pełnosprawne, harmonijnie łącząc i unifikując potrzeby obu typów użytkowników. Estetyczny i elegancki design produktu to próba zerwania z dotychczasowym -  często uznawanym za  piętnujący - sposobem projektowania, charakterystycznym dla urządzeń dedykowanym osobom starszym i niepełnosprawnym. „Uni” stanowi namacalny dowód na to, że funkcjonalność i bezpieczeństwo nie wykluczają elegancji i klasycznego wyglądu. Umywalka harmonijnie wpisuje się w przestrzeń łazienkową. Jej forma nie stanowi agresywnego akcentu komunikującego, że w danym mieszkaniu żyje i przebywa osoba mająca problemy z poruszaniem się. Umywalka jest już dostępna w stałej ofercie Marmorinu. Wykonana z higienicznego i miłego w dotyku lanego marmuru jest wytwarzana w dwóch wersjach: matowej i błyszczącej.
Na tegoroczną edycję konkursu Graduation Projects 2011/ 2012  napłynęło niemal 300 prac młodych projektantów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Były wśród nich prace dyplomowe oraz licencjaty. Z nadesłanych prac jury  wybrało 40  szczególnie interesujących. Wyróżnione projekty zaprezentowano podczas ekspozycji na Zamku w Cieszynie. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Funduszu Wyszehradzkiego.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA