Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rzeźbić w corianie? Czemu nie. Oto przykład.

REKLAMA

Dwuosobowa wanna, hydromasaż, luksusowe wyposażenie – ta łazienka stworzona jest do wypoczynku. Oś jej kompozycji stanowi awangardowa umywalka.
Styl nie pozostawia wątpliwości – to wnętrze jest na wskroś nowoczesne. Łagodne linie ceramiki sanitarnej, wanny, baterii mają jednak klasyczne pochodzenie. Niwelują proste kreski, którymi nakreślono bryłę umywalki i sprawiają, że wnętrze przypomina  modernistyczne projekty Le Corbusiera – gdzie zestawienie klasyki i nowoczesności wciąż fascynuje i zaskakuje. Skojarzenie z modernizmem sugeruje także rozmieszczenie urządzeń sanitarnych tak, jak zalecali ówcześni higieniści – bidet umieszczony jest obok wanny, zaś sedes dyskretnie ukryty we wnęce w innej części łazienki.
Eksponowane miejsce – na wprost drzwi – zajęła wyrzeźbiona w corianie umywalka. Jej  blat i podstawa tworzą monolit w kształcie odwróconej litery L. Łagodnie wyprofilowaną misę wskazuje klasyczna 3-otworowa bateria. Wyjątkowość strefy toaletowej akcentuje tło z gresowych płytek. Niczym kobierzec szerokim pasem ciągną się one od drzwi do umywalki, następnie wspinając się na ścianę opasują ogromne lustro. Każda płytka ma wtopione drobne kamienie – po wyszlifowaniu powstał niepowtarzalny deseń kształtów i faktur. Artystyczne płytki pojawiają się także nad wanną wyposażoną w system hydromasażu. W wyprofilowanych w ścianie u jej wezgłowia
podświetlanych wnękach wyeksponowano smukłe rzeźby. Naprzeciw jest ogromne okno z jasnymi rzymskimi roletami. Wszystko to tworzy atmosferę luksusowej strefy do celebracji kąpieli, także we dwoje.
Codzienny natrysk zapewnia metaliczny panel prysznicowo-masażowy. Zainstalowany we wnęce, nie rzucający się w oczy, dopiero po włączeniu halogenowego oświetlenia, zamienia kabinę prysznicową w oazę orzeźwienia. Kilka rodzajów natrysku o różnej intensywności wypływającej wody i masujące strumienie to propozycja na dzień dobry.
PROJEKT: ARCH. JOANNA WYSOCKA
ZDJĘCIA: TOMASZ MARKOWSKI

MODELOWANIE CORIANU
arch. Joanna Wysocka
Taka umywalka mogła powstać tylko przy wykorzystaniu corianu. To doskonały materiał nie tylko na indywidualnie projektowane umywalki, ale także m.in. okładziny ścian czy blaty. Jest niezwykle plastyczny, co pozwala niemal na dowolne modelowanie. Corian jest ciepły w dotyku, a jednocześnie wyróżnia go trwałość porównywalna do naturalnego kamienia. Jest też łatwy w konserwacji,  a ewentualne uszkodzenia, np. zarysowania, łatwo usunąć. Dodając do tego szeroką paletę barw mamy idealny materiał do wykorzystania w aranżacji łazienki.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA