Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na corocznym pokazie \"szkieł\" przygotowywanym od 6 lat w końcu maja przez Tomasza Łączyńskiego tym razem można zobaczyć m.in. 8 umywalek wykonanych ze szkła topionego. Przygotowane specjalnie na tę wystawę, ustawione zostały w ogrodzie artysty przy warszawskiej pracowni, gdzie znalazły się też m.in. meble, naczynia, parawany szklane pokazane pod wspólnym hasłem \"rzeczy projektowane\".

Cała wystawa nosi tytuł \"Trzydziesty pierwszy rok między sztuką a projektowaniem\" i jest poniekąd jubileuszowa, gdyż odbywa się w 30 lat po pierwszym pokazie autora.

Na wystawie znalazło się kilkadziesiąt przedmiotów i rzeczy zaprojektowanych i wykonanych przez autora. Ponadto, oprócz przedmiotów \"na żywo\", część prac można było zobaczyć na monitorze.

Tomasz Łączyński zajmuje się szkłem artystycznym i szkłem stosowanym w architekturze. Projektuje i wykonuje m.in. szklane rzeźby ogrodowe, meble unikatowe ze szklanymi elementami, szklane naczynia sygnowane, elementy oświetlenia, meble łazienkowe, szklaną mozaikę \"wenecką\" i in.

Technika topionego szkła, w jakiej wykonane zostały zaprezentowane na wystawie umywalki polega - w wielkim skrócie mówiąc - na stapianiu ze sobą tafli szkła w bardzo wysokiej temperaturze i dodawaniu do niego odpowiednich barwników.

Wystawa przy ul. Puławskiej 471 w Warszawie będzie czynna do 12 czerwca.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA