Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W związku z coraz większą popularnością gresów porcelanowych V & B Fliesen GmbH zwiększy możliwości produkcyjne swojej fabryki w Merzig o prawie 50%. Od stycznia 2012 r. produkcja wzrośnie z 3 do 4,3 mln m²  płytek rocznie.  Spółka przeznaczy na ten cel 6 mln euro i planuje zatrudnić ok. 30-40 nowych pracowników. Decydujący wpływ na podjęcie tej decyzji miał pozytywny wynik finansowy, jaki firma osiągnęła w ostatnich latach. Podstawą dalszego rozwoju jest koncentracja na produkcji wysokiej jakości gresów porcelanowych oraz wzrost konkurencyjności produktów firmy.
Rozpoczęte w kwietniu inwestycje, których zakończenie planowane jest na koniec bieżącego roku, obejmują utworzenie nowego zakładu wyposażonego w piec rolkowy, linię do rektyfikacji płytek, dwie linie do szkliwienia, 5000 tonową prasę oraz nowoczesne urządzenia do dekoracji płytek.
Podjęte działania pokazują przyszłe możliwości przedsiębiorstwa, które w ostatnich trzech latach otrzymało ponad 10 międzynarodowych nagród za swoje wyroby. Ponadto dzięki  innowacyjnym produktom firma V&B Fliesen GmbH po raz pierwszy wysunęła się w 2010 roku na pozycję lidera w produkcji gresów porcelanowych w Niemczech.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA