Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ręcznie wykonane tynki, elementy wyposażenia zaprojektowane przez artystę-plastyka, staranny dobór materiałów i kolorystyki - właściciele mogą być pewni, że ich łazienka jest jedyna w swoim rodzaju.

REKLAMA

Ręcznie wykonane tynki, elementy wyposażenia zaprojektowane przez artystę-plastyka, staranny dobór materiałów i kolorystyki - właściciele mogą być pewni, że ich łazienka jest jedyna w swoim rodzaju.

Architekci projektujący wystrój gościnnej łazienki zaprezentowali właścicielom własną, autorską interpretację stylu antycznego. Aby nadać wnętrzu zamierzony charakter, nie ograniczyli się jedynie do wyposażenia go w określone sprzęty i motywy dekoracyjne, ale wprowadzili zmiany w samej strukturze pomieszczenia.

We współpracy z zaprzyjaźnionym artystą-plastykiem potraktowali ściany łazienki jako plastyczną materię, którą można kształtować w trzech wymiarach. Utworzono w nich wnęki, wyglądające jakby były ulepione z gliny. W ich wnętrzach zamontowano szklane półki na kosmetyki i bibeloty oraz oświetlenie eksponujące ich rzeźbiarską, nieregularną formę. Ściany w kolorze ciepłego beżu wykończone są kładzionym ręcznie tynkiem o wyraźnej fakturze. W dolnej części ściany wyłożone są niedużymi (5x5 cm) płytkami trawertynu - wapień w ciemnobeżowym odcieniu jest elegancki, a jednocześnie przyjazny, naturalny. Okładzina podłogowa to terakota o formacie, barwie i fakturze imitującej ciemne drewno egzotyczne - to ukłon w stronę funkcjonalności łazienki.

Elementem stylizacji jest również umywalka i jej otoczenie. Architektom udało się znaleźć misę idealnie pasującą do koncepcji całości - to okrągła umywalka z masy do złudzenia przypominającej naturalną terakotę. Jest ona wpuszczona w blat wyłożony - podobnie jak ściany - płytkami trawertynu. Uzupełnieniem tego fragmentu aranżacji jest mosiężna bateria retro. Nad umywalką zawieszono duże lustro - nieodłączny element małych wnętrz, wizualnie je powiększający. Funkcję szafki łazienkowej pełnią wiklinowe kosze umieszczone pod blatem.

Jednym z najciekawszych elementów aranżacji jest wykonany przez artystę-plastyka kinkiet. Wykonana z patynowanej mosiężnej blachy abstrakcyjna forma wygląda jakby naturalnie wyrastała z nierówności ściany. Oprócz tej dekoracyjnej lampy i podświetlonych wnęk, źródłem światła w łazience są halogeny zamontowane w suficie - taki system oświetlenia pomaga wydobyć wyjątkowe barwy i fakturę powierzchni ścian.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA