Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Dzięki dyscyplinie koloru i formy powstało wnętrze delikatne a jednocześnie zdecydowane. To dobre cechy dla prywatnej łazienki, w której kończy się i zaczyna każdy dzień.

Charakterystykę tej łazienki zawrzeć można w jednym słowie: dyscyplina. To jednak nie jest dyscyplina rozumiana jako schemat czy sztampa, ale jako uporządkowanie i konsekwencja. Koloru, formy i stylistyki. Charakter tego wnętrza to wypadkowa łagodności i dominacji podanych w dobrych proporcjach. Łatwo się w tej łazience wybudzić, łatwo też w niej odpocząć. To ważna cecha, bo jest to najbardziej prywatna łazienka w domu. Jest osobistą łazienką właścicieli, dostępną jedynie z ich sypialni. Z pozostałych dwóch łazienek w domu korzystać mogą wszyscy, z tej tylko oni.
Łazienka zbudowana została przy pomocy dwóch kolorów: ciepłego beżu i chłodnego brązu. To kolorystyka bliska nie tylko właścicielom domu, ale i projektantce. Delikatny beż wydaje się być w tym wnętrzu tłem i wypełnieniem, ciemny kolor jest ramą – podkreśla, akcentuje. Tak jest w przypadku mebli pod umywalką, lustra, wanny, zabudowy podtynkowego systemu spłukiwania w.c. i bidetu.
Wnętrze jest wygodne i komfortowo urządzone. I to nie tylko dlatego, że jest tu wanna z bogatym programem hydromasażu, dwie umywalki na szerokim blacie, czy podgrzewane lustra, ale też dlatego, że jest w tej łazience sporo przestrzeni. Przestrzeni uzyskanej również dzięki „pożyczce” z pomieszczenia sąsiadującego z łazienką. Kształt niszy wykrojonej z pokoju gościnnego projektantka dopasowała do kształtu łuku wanny – w ten sposób bowiem od początku zamierzała ją postawić. Zabudowa wannowej armatury (trójotworowej baterii na boksie montażowym) dopełniła kształt wanny do pełnego koła. W wyniku tego powstało miejsce na odłożenie niezbędnych podczas kąpieli akcesoriów, którego w okrągłej wannie zwykle brakuje. Jak wiadomo dobre pomysły są na wagę złota, a ten wydaje się właśnie taki. Zabudowa jest estetyczna, funkcjonalna, a rozwiązanie ciekawe. Zmieniło nie tylko kształt wanny ale i jej właściwości użytkowe.
PROJEKT: ARCH. DOROTA PIASECKA

KOMENTARZ PROJEKTANTA
arch. Dorota Piasecka
Postanowiłam stworzyć z wanny pełnowartościowe koło przez dobudowanie brakującego wycinka. Tę część wykorzystałam na umieszczenie armatury wannowej. Nietypowe „obrócenie” wanny spełniło moje dwa wymagania: ciekawy efekt wizualny oraz wygoda i funkcjonalność. Obsługa armatury jest bardzo łatwa ponieważ jest do niej dobry dostęp. Całe „koło” wanny zostało wykończone tymi samymi płytami gresowymi, które są w całej łazience. W tym przypadku zostały one pocięte na zamówienie na mozaikę 5x5 cm. Aby podkreślić motyw koła postanowiłam powtórzyć je na suficie nad wanną.

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
wanna – „Furora”, prod. Koło
umywalki – „Vivano”, prod. Keramag
sedes – „Vivano”, prod. Keramag
bidet – „Vivano”, prod. Keramag
podtynkowy system w.c. – prod. Geberit

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA