Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

O tej łazience wszystko mówią prowadzące do niej drzwi wyglądające jak wejście do komory dekompresyjnej. W całości wykonane z grubej stalowej blachy, z dowcipną klamką i małym okienkiem ze zbrojonego szkła, jakby zaraz za nimi była strefa niebezpieczna. Naprawdę warto wziąć głęboki oddech, bo to co zobaczymy po wejściu może nam go odebrać.

Industrialna scenografia tej łazienki to suma odwagi projektanta i wyobraźni inwestora (jego pomysłem było użycie stali). To projekt, który łamie schematy postrzegania łazienki jako wnętrza delikatnego, przyjaznego, intymnego. Zastosowane materiały (stal, kamień, gres) i industrialna kolorystyka zderzają się z delikatnością ludzkiego ciała.

Stylistyka tego wnętrza prezentowanego w \"Łazience\" w 1998 r. budziła wiele kontrowersji. I choć projektanci łazienek coraz chętniej sięgają po niestandardowe materiały i realizują coraz odważniejsze pomysły, pewnie długo jeszcze będzie je budzić. Upływ czasu zdaje się nie mieć wpływu na postrzeganie stylistyki tego niesamowitego projektu.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA