Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Jedna łazienka w mieszkaniu to trochę mało, ale gdy są w niej dwie umywalki, poranna i wieczorna toaleta przestają być problemem. A gdy umywalki mają kolor głębokiego, czerwonego wina stają się wręcz prawdziwą przyjemnością.

Priorytety właścicieli były następujące: w łazience mają być dwie umywalki, jak największa kabina prysznicowa, wszystko w nowoczesnym stylu i żadnych kosmetyków na wierzchu.
 Szklane umywalki w barwie czerwieni zaproponowały projektantki wnętrza – to jeden z ich ulubionych kolorów, który spodobał się także właścicielom. Dodatkowym atutem wybranego modelu był jego metaliczny odcień.  Gdy światła nad umywalkami są włączone szkło opalizuje w misach. U producenta umywalek zamówiono również szklane tafle w tym samym kolorze do wykończenia drzwi łazienkowych oraz frontów szafek wbudowanych w ścianę. Grube, półprzejrzyste szkło filtruje i odbija światło, nadając mu ciepły odcień burgunda.
Obie umywalki wyeksponowano na wprost wejścia do łazienki. Ich oprawa jest identyczna – szafki fornirowane drewnem wenge mają „za plecami” dekoracyjnie podświetlane, trawertynowe panele (w których umieszczono przyłącza baterii).  Obie otrzymały także takie same dodatki: prostokątne lustra oraz ścienne dozowniki i baterie. Dynamiki kompozycji dodało wysunięcie jednej z umywalek do środka pomieszczenia, poprzez dobudowanie z tyłu fragmentu ścianki oraz zastosowanie dekoracyjnego tynku. Ściankę wykorzystano także do instalacji grubej tafli szkła wydzielającej kabinę prysznicową – z jednej strony, zaś z drugiej – ruchomego lusterka powiększającego, z którego można korzystać przy każdej z umywalek.
Kabina typu walk-in jest, zgodnie z życzeniem państwa domu, bardzo duża. Choć zajmuje aż jedną trzecią część łazienki, jej obecność trudno w pierwszej chwili dostrzec. To zasługa nie tylko przezroczystej tafli szkła, ale i i perfekcyjnego doboru okładziny. Zamiast brodzika, posadzkę pokrywają takie same jak w pozostałej części łazienki antracytowe płytki. Płyta trawertynu na  ścianie zaakcentowała linię baterii i głowicy deszczowej; pozostałe ściany pokryły kafle w neutralnym beżu. Świetlik, zainstalowany w podwieszanym suficie nad natryskiem, do złudzenia naśladuje okno na świat.
PROJEKT: ARCH. KATARZYNA KAPCZYŃSKA,
ARCH. AGNIESZKA KOMOROWSKA-RÓŻYCKA

KOMENTARZ PROJEKTANTA
arch. Katarzyna Kapczyńska, arch. Agnieszka Komorowska-Różycka
Dwie umywalki to przede wszystkim wygoda. Nowoczesny wygląd i ulubiony kolor oraz niska cena zadecydowały o wyborze tego modelu. Czerwone szkło jest powtórzone na drzwiach od strony łazienki oraz na froncie szafki. Kosmetyki maksymalnie pochowane w szafkach (wenge) pod umywalkami oraz w szafce w ścianie. Duża kabina natryskowa bez drzwi typu walk-in.


WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
umywalki – „Omega”, prod. Krzemień
sedes – „Impuls”, prod. Koło
baterie umywalkowe – „Isystick, prod. Zucchetti
zestaw prysznicowy –  „Isystick, prod. Zucchetti
podtynkowy system spłukujący – prod. Geberit
okładziny ścienne – „Crema Marfil”, prod. Graniti Fiandre
okładziny podłogowe – „Manhattan”, prod. Viva Ceramica

powierzchnia łazienki – ok. 5 m2

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA