Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Choć w kalendarzu już lato, za oknem bywa różnie. Na długie, gorące dni trzeba jeszcze troszkę poczekać. Tymczasem w firmie Plusa lato - a właściwie Lato - obecne jest już od kilku miesięcy. Taką bowiem nazwę - kojarzącą się z ciepłem, relaksem, wypoczynkiem - otrzymała seria mebli z firmy Plusa.

Drewno jest coraz częściej obecne w naszych łazienkach. Nowe technologie pozwalają zabezpieczyć ten materiał przed działaniem wody i wilgoci, tak więc miłośnicy naturalnego drewna nie muszą się już obawiać, że takie meble ulegną zniszczeniu w środowisku łazienki. Wręcz przeciwnie, coraz chętniej wykorzystujemy drewno w aranżacji łazienki, co jest niewątpliwie wyrazem pewnego zmęczenia i znudzenia wszechobecnymi tworzywami sztucznymi. Naturalny, przyjazny człowiekowi materiał jakim jest drewno obecny jest w naszym otoczeniu od lat, kojarzy się więc z dobrze pojętą tradycją, solidnością i elegancją.

Plusa, wychodząc naprzeciw tym trendom, obowiązującym na całym świecie, stworzyła serię mebli łazienkowych o nazwie Lato. Lekki szkielet tych mebli wykonany jest z litego drewna bukowego - odpowiednio zaimpregnowanego, właśnie z myślą o stworzeniu produktu jak najbardziej odpornego na działanie wilgoci. Drugim ważnym składnikiem, użytym do produkcji mebli z serii Lato jest szkło - równie naturalny materiał jak drewno. Bez szkła w wielu jego odmianach trudno wyobrazić sobie współczesne wzornictwo.

Meble z serii Lato dostępne są w trzech kolorach: ciemny orzech, czereśnia i buk. Drzwiczki i boki szafek wykonane są ze zmatowionego szkła. Takie wzornictwo wymaga od użytkownika mebli dużo samodyscypliny i przestrzegania pewnego porządku. Szafki w łazience są bowiem doskonałym miejscem na przechowywanie wszelkich niezbędnych w tym miejscu drobiazgów: kosmetyków, środków czystości, przyborów toaletowych itp. Szklane drzwiczki i boczne ścianki szafek - nawet jeżeli jest to szkło matowe - nie ukrywają ich zawartości, a raczej ją eksponują. Dlatego wszystko musi być utrzymane w idealnym porządku - wtedy prześwitująca przez matowe szyby zawartość szafek stanie się dodatkowym estetycznym akcentem w łazienkowym wnętrzu.

Istnieje możliwość zamówienia tych mebli również w wersji bez szkła - wtedy w całości wykonane są z litego drewna bukowego. Drewniane nóżki szafek są szczególnie narażone na działanie wilgoci, ponieważ mogą stykać się bezpośrednio z wodą rozlaną na posadzce. Dlatego też producent zabezpieczył nóżki szafek z serii Lato specjalnymi nakładkami z chromowanego metalu.

W serii Lato znajdują się szafki pod umywalki firm Koło, Roca i Hatria, a także szeroka gama słupków, półsłupków, szafek wiszących oraz luster z praktyczną półką i oświetleniem halogenowym. Wzornictwo mebli z serii Lato pozwala na wkomponowanie ich w rozmaite aranżacje łazienek, zapewniając użytkownikowi zarówno funkcjonalność, jak i piękno.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA