Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Jak z łazienki bez wyrazu, białej i surowej stworzyć wnętrze nowoczesne i eleganckie? Przede wszystkim odważnie ingerując w przestrzeń. Wielość geometrycznych kształtów, spójna ale zróżnicowana kolorystyka i faktura, to recepta na łazienkę robiącą duże wrażenie.

- Do domu, w którym znajduje się prezentowana łazienka, po kilku latach wprowadzili się nowi właściciele - z nowymi pomysłami. Pani wzięła na siebie zadanie wcielenia tych pomysłów w życie. Czy przerabianie \"starej\" łazienki jest trudniejsze niż budowa od podstaw, według całkowicie oryginalnego projektu?
Julita Chrząstek: Właściwie nigdy nie myślę w taki sposób - gdzie coś było, jak, w którym miejscu. Wszystko projektuje się zupełnie na nowo. Jest to wyzwanie dla projektanta - stworzenie czegoś całkiem nowego i nadanie mu innego układu przestrzennego, dostosowanego do potrzeb nowych właścicieli.

- Wnętrze łazienki wyraźnie nawiązuje do kolorystyki i rozwiązań zastosowanych w całym domu...
W domu dominują odcienie brązów i beżów, a więc zarówno wybór płytek i mebli z ciemnego drewna był oczywisty. Pomysł ten spodobał się inwestorom. W efekcie powstała duża, ale przytulna łazienka. Wcześniej było to jedno wnętrze bez żadnych podziałów, pokryte białymi płytkami, surowe i bez wyrazu. Pośrodku było zbyt wiele niewykorzystanego miejsca.

- Dokonała więc Pani daleko idących przeróbek w stosunku do oryginalnego kształtu tej łazienki...
Najistotniejszą wprowadzoną przeze mnie zmianą było zbudowanie ścianki, która pozwoliła na wyeksponowanie dwóch oddzielnych umywalek. W ten sposób powstał najbardziej efektowny element tej łazienki. Jednocześnie udało się częściowo podzielić łazienkę na dwa pomieszczenia. Za częścią z umywalkami i w.c. znajduje się  bardziej intymna przestrzeń kąpielowa. Składa się na nią wanna i prysznic - obecność obu tych rozwiązań wzięła się z różnych preferencji właścicieli. Prysznic, dzięki zastosowaniu transparentnej szyby w miejsce tradycyjnej kabiny, jest praktycznie niewidoczny.

- Jakich dodatkowych zabiegów użyła Pani, aby uatrakcyjnić tę bardziej reprezentacyjną część łazienki z umywalkami i w.c.?
Dodatkowymi elementami są dobudowane ściany, które kształtują przestrzeń łazienki, a jednocześnie podkreślają prostą formę armatury. Zawieszono na nich między innymi sedes oraz bidet. Dekoracyjne filary pokryte zostały mozaiką, która jest kontynuowana w posadzce i suficie, co jest rozwiązaniem raczej nietypowym. Oczywiście mozaika jest nawiązaniem do kamienia pojawiającego się w całym domu. W przypadku łazienki zdecydowanie lepiej sprawdziła się właśnie mozaika, zamiast kamiennych płytek o większym formacie.
Łazienka sąsiaduje z sypialnią właścicieli domu oraz z. garderobą. Jej aranżacja w bezpośredni sposób nawiązuje do brązowo-beżowej kolorystyki i geometrycznych form wykorzystanych w innych wnętrzach.
ROZMAWIAŁ: TOMASZ ŁOTOWSKI
PROJEKT: ARCH. WNĘTRZ JULITA CHRZĄSTEK
INSIDEOUT STUDIO, WWW.INSIDEOUTSTUDIO.PL
ZDJĘCIA: MONIKA FILIPIUK

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
sedes, bidet - prod. Duravit
bateria bidetowa - \"Axor Starck X\", prod. Hansgrohe
baterie umywalkowe - prod. Newform
płytki - \"Factory Mocca\", prod. Porcelanosa
mozaika - \"Emperador Dark\", prod. Sicis
oświetlenie - prod. DeMayo, prod. Aquaform

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA