Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Regionalna Konferencja Krajów Europy Środkowej i Wschodniej zatytułowana \"Budownictwo spełniające wymagania zrównoważonego rozwoju\" odbyła się 27-29 października br. w Warszawie. W konferencji uczestniczyło ok. 150 osób reprezentujących 30 państw.

Podobne konferencje zostały zorganizowane również w Ameryce Południowej, Azji i Afryce. To element przygotowania do Światowej Konferencji Sustainable Building, która odbędzie się w 2005 r. w Tokio. Główną intencją organizatorów (w Polsce przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Instytut Techniki Budowlanej oraz Politechnikę Warszawską) było upowszechnienie idei zrównoważonego budownictwa i stworzenie szerokiej, międzynarodowej płaszczyzny wymiany informacji. Uczestnicy konferencji mieli okazję do zaprezentowania projektów i przykładowych realizacji budynków spełniających wymagania zrównoważonego rozwoju, a także do wzięcia udziału w dyskusji na temat metod oceny oddziaływania na środowisko budynków i materiałów budowlanych.

Problemy dotyczące zagadnień zrównoważonego budownictwa poruszali przedstawiciele 30 krajów, m.in. Australii, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Irlandii, Japonii, Kanady, Rosji, Szwajcarii i Włoch.

Współorganizatorem wydarzenia była Międzynarodowa Rada ds. Badań i Innowacji w Budownictwie CIB, Międzynarodowa Inicjatywa na Rzecz Budownictwa Zrównoważonego iiSBE oraz Narodowa Agencja Poszanowania Energii.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA