Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Aquaform, producent wanien i kabin prysznicowych, od września ub.r. prowadziła na swojej stronie internetowej sondę dotyczącą wyposażenia łazienek. Jej wyniki - podane przez firmę w połowie czerwca br. - potwierdzają, że ulubionym urządzeniem kąpielowym Polaków wciąż jest wanna.

Internetowa sonda Aquaform została stworzona przede wszystkim dla pozyskania informacji o preferencjach kąpielowych internautów. Na pytanie dotyczące posiadanego wyposażenia łazienki (brzmiało ono: czy w swoim domu posiadasz: kabinę, wannę, wannę i kabinę) do połowy czerwca br. odpowiedziało 1740 osób.

- Oznacza to, że grupa internautów, którzy wzięli udział w sondzie jest bardzo duża, choć oczywiście nie można naszej sondy postrzegać w kategoriach profesjonalnego i miarodajnego badania. Daje nam ona jednak obraz sytuacji i uwrażliwia na pewne czynniki - mówi Dariusz Kaliszewski, specjalista ds. PR w firmie Aquaform.

Wyniki sondy są następujące: 849 osób (czyli 49% wszystkich uczestników) odpowiedziało, że ma w łazience wannę, 491 osób (28%), że kabinę, i 400 osób (23%), że oba te urządzenia. Interesujący jest ten ostatni wskaźnik, który oznacza, że osoby głosujące za opcją posiadania w łazience wanny i kabiny są stosunkowo zamożne i/lub posiadają dość dużą łazienkę.

Po szczegółowym podsumowaniu w wynikach ewidentnie rysuje się procentowa przewaga posiadaczy wanien: 51% posiada tylko wannę, 22% wannę i kabinę; można więc w uproszczeniu powiedzieć, że aż 73% ankietowanych to posiadacze wanny. Wynik ten nie jest zaskakujący. Większość Polaków mieszka w blokach, z których znaczna część powstała przed rokiem 1990, kiedy niepodzielnie w łazienkach królowały wanny. I mimo iż nadal pozostaje przywiązanie i sentyment do tradycyjnych form wyposażenia łazienki, to widać, że pozycja kabiny w polskiej łazience systematycznie rośnie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA