Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Przegląd dostępnej na rynku oferty wanien dwuosobowych

REKLAMA

Wzrost popularności w ostatnich latach wanien dwuosobowych wpłynął na znaczne zwiększenie ilości modeli na rynku. Oferta producentów jest niezwykle bogata, różnorodna i skierowana do klientów o różnej zasobności portfela.

Wzrost zainteresowania wannami przystosowanymi do kąpieli dwóch osób ma dwa źródła. Wpłynęło na to zapewne zwiększanie powierzchni mieszkalnej, a wraz z nim metrażu pomieszczeń kąpielowych. W większości polskich mieszkań budowanych przez kilkadziesiąt lat ubiegłego wieku wymiary łazienki nie pozwalały na wstawienie dużych wanien, a często zmuszały do montażu modeli bardzo małych, bardziej przypominających balię do prania niż wannę. Popularność rozwiązań dwuosobowych ma także inną przyczynę, bardziej osobistą. Łazienka dla wielu Polaków przestaje być jedynie miejscem utrzymywania higieny, a staje się pomieszczeniem relaksu, odpoczynku i przyjemności. Karierę robi pokój kąpielowy, a więc coś znacznie wykraczającego poza pomieszczenie służące ablucjom - większe, efektowniejsze i bogato wyposażone. Coraz więcej ludzi chce mieć możliwość korzystania z niego nie tylko indywidualnie, ale także z bliską osobą. Producenci szybko zareagowali na takie potrzeby i stworzyli szereg produktów przystosowanych dla kąpielowych duetów. Jedne są do tego dostosowywane i można powiedzieć, że \"mają to w opcji\", inne są zaprojektowane  głównie z myślą o kąpiącej się parze, jak np. \"Love Story\" firmy Ravak (zdjęcie obok). Dwuosobowe modele są tak różnorodne jak cały rynek wanien. Mamy więc wanny umożliwiające kąpiel w objęciach albo na przeciwko siebie, prostokątne, owalne, narożne symetryczne, asymetryczne i okrągłe. Nie ma ściśle i jasno określonych standardów wanien dwuosobowych. Wiadomo jednak, że musi być ona wyprofilowana z myślą o dwóch osobach, mieć otwór odpływu w takim miejscu by nikt na nim nie siedział (najczęściej na środku), no i mieć odpowiednie wymiary. Nasz bogaty przegląd potwierdza różnorodność tego segmentu, także cenową. Są tu produkty zarówno za kilkaset, kilka i kilkanaście tysięcy złotych - a więc na każdą kieszeń.
PIOTR DZIAKOWSKI

CO SIĘ SPRZEDAJE?
Paweł Skrzeczkowski, marketing & export manager Roca

Wanny dwuosobowe cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem Polaków i nie obserwujemy tutaj istotnego trendu wzrostowego czy malejącego. Ich sprzedaż od kilku lat kształtuje się na podobnym poziomie. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się formy okrągłe, wolno stojące. Klienci, którzy mają wystarczająco dużo miejsca w łazience decydują się na formy bardziej okazałe i ciekawsze wzorniczo.

Adam Wasielewski, dyrektor handlowy Ruben Design
Mamy na rynku wiele modeli wanien uchodzących za dwuosobowe, jednak tak naprawdę typowe dla tej wanny jest wyodrębnione w niej drugie miejsce leżące. Klienci chcąc zaoszczędzić miejsce w swojej łazience wybierają wanny \"dwuosobowe\", które posiadają jedno miejsce kąpielowe, a jedynie ukształtowanie wanny na oparciach jest symetryczne. Istnieje wówczas możliwość ułożenia ciała z prawej lub z lewej strony względem odpływu, który zazwyczaj umieszczony jest na środku wanny. W naszej firmie zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży wanien dwuosobowych z podwójnym i pojedynczym miejscem leżącym. Tendencja ta jest wyczuwalna już od 2-3 lat. Powodem tej sytuacji jest to, że w nowym budownictwie mieszkaniowym łazienki są coraz większe. W domach jednorodzinnych powstają pokoje kąpielowe, gdzie duża wanna jest usytuowana w centralnym miejscu, bardzo często na samym środku. To są aspekty techniczne, ale nie małą rolę odgrywają tu również względy hedonistyczne. Trzeba pamiętać, że wspólna kąpiel to przyjemność, a wszyscy dążą do przyjemności. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA