Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

To naprawdę duża łazienka - ponad 15 m2. W niej robiąca wrażenie wanna, wiele światła i mnóstwo przestrzeni. To luksusowy, minimalistyczny pokój kąpielowy, którego zadaniem jest przede wszystkim cieszyć i relaksować użytkowników.

- Łazienka jest z pewnością wnętrzem luksusowym i jednocześnie oryginalnym. Pierwsze, co najbardziej rzuca się w oczy podczas jej oglądania, to charakterystyczna aranżacja wanny. Jaki cel miało takie rozwiązanie?
Ola Wołczyk: Trzeba zacząć od tego, że ta łazienka to w założeniu elegancki pokój kąpielowy. Wanna, tak jak całe wnętrze, ma służyć przede wszystkim relaksowi. Właściciele życzyli sobie, aby zamontować ją maksymalnie nisko - chodziło przede wszystkim o wygodę jej użytkowania. Jednak, z racji że wnętrze mieści się na piętrze, niemożliwy był montaż wanny zupełnie na poziomie podłogi. Stąd taki podest i charakterystyczne schodki. Natomiast rozmiary samych stopni zdeterminowane zostały formatem płytek - 30x60 cm.
- Skoro mowa o płytkach - generalnie wnętrze zdominowała jasna kolorystyka i jedynie oszczędnie wykorzystała Pani drewno oraz ciemniejsze, brązowe płytki.
Taka była główna idea - łazienka miała być prosta i geometryczna, ale jednocześnie ciepła. Większość ścian pokryta została jasnymi płytkami, ale dla równowagi wykorzystałam również \"docieplające\" elementy drewniane w wykończeniu wanny oraz półek. Innej kolorystyki użyłam we wnęce prysznicowej. Została ona wyłożona czarnymi płytkami, co w połączeniu z transparentnymi szybami dało bardzo elegancki i jednocześnie minimalistyczny efekt. Oba rodzaje płytek pochodzą z tej samej kolekcji, na podłodze znalazły się jedynie w wersji antypoślizgowej.
- W tej łazience nie ma praktycznie mebli. W zasadzie do dyspozycji użytkowników pozostaje jedynie obszerny rant wanny oraz półki-wnęki...
Generalnie brakuje tu jeszcze jednego elementu - obok umywalki znajdzie się drewniana szafka, aktualnie będąca w przygotowaniu. Co do podświetlonych półek w ścianie, udało się je zrobić niejako przy okazji. Łazienka mieści się na piętrze i w tym miejscu znajdował się skos. Nie pasował on do mojej koncepcji więc został zabudowany, a powstała w ten sposób przestrzeń wykorzystana na ozdobne, podświetlone półki.
- No właśnie - oświetlenie. W tej łazience znajduje się naprawdę duże okno. Czy takie okno stwarza jakiekolwiek dodatkowe możliwości aranżacyjne?
Mieliśmy dziesiątki pomysłów na jego zagospodarowanie. Jednym z ciekawszych był zamiar umieszczenia na rolecie czarno-białej fotografii, co dodałoby wnętrzu dodatkowego \"smaczku\". Razem z inwestorami mieliśmy między innymi pomysł sfotografowania widoku za oknem i wydrukowania go na rolecie. Ostatecznie pozostała jednak bez grafiki i  w ten sposób świetnie podkreśla minimalistyczny charakter tej łazienki. Co do kwestii oświetlenia sztucznego, chodziło o to, aby oprawy halogenowe nie były zamontowane w nieskoordynowany sposób. Specjalnie w tym celu w suficie wykonana została swego rodzaju \"rynna\". Stworzyliśmy trasę od strefy wejściowej i kabiny aż nad wannę, co dało efekt uporządkowania i ciągłości oświetleniowej ścieżki.
ROZMAWIAŁ: TOMASZ ŁOTOWSKI
PROJEKT: ARCH. WNĘTRZ Ola WOŁCZYK I PIOTR MACHELSKI
MOMOGROUP, olawolczyk@monogroup.PL
ZDJĘCIA: MONIKA FILIPIUK


WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
umywalka, sedes, bidet - prod. Ideal Standard
baterie - \"Axor Citterio\", prod. Hansgrohe
wanna - prod. Koło
płytki - prod. Imola

powierzchnia łazienki: 15 m2

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA