Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Od dzisiaj do 20 lutego 2010 roku w salonie firmowym Sanitec Koło w Krakowie można zobaczyć wystawę projektów warszawskich inwestycji, które mają szansę powstać w najbliższym czasie.
Wystawa „Plany na przyszłość 2009. Rysunki architektoniczne i makiety nowych warszawskich inwestycji” przeznaczona jest nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla wszystkich interesujących się architekturą oraz dla osób wrażliwych na piękno
i harmonię przestrzeni miejskiej.
Celem wystawy jest pokazanie najlepszych rozwiązań proponowanych przez warszawskie pracownie architektoniczne. Najczęściej są to pomysły uniwersalne, jak w przypadku budownictwa mieszkaniowego. Jednak znaleźć tam można również koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskiej i rewitalizację obiektów postindustrialnych.
- Dzięki uprzejmości Centrum Łowicka mamy okazję pokazać mieszkańcom Krakowa dużą część wystawy, która od kilku lat gromadzi w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego tłumy warszawiaków. Jest już tradycją, że obok prac bardzo znanych biur architektonicznych np. APA Kuryłowicz, Jems, APA Wojciechowski, Szaroszyk & Rycerski  czy  Hermanowicz, Rewski Architekci pojawiają się projekty biur, których historia jest znacznie krótsza. Niemniej są to prace bardzo interesujące i dojrzałe np. Płaskowicki i Partnerzy, S.A.M.I. Architekci, Grupa 5
  – mówi Adrian Burzyk, dyrektor ds. obsługi inwestycji i kurator wystawy.
W salonie wystawiono 80 wybranych projektów (na planszach oraz w specjalnej, wielkoformatowej prezentacji multimedialnej) spośród 160 zaprezentowanych wcześniej na wystawie zorganizowanej przez Centrum Łowicka w Warszawie. 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA