Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na zaproszenie firmy Laufen wchodzącej w skład Grupy Roca, do jej szwajcarskiej siedziby zaproszeni zostali dziennikarze i osoby związane z projektowaniem łazienek z całego świata. Celem spotkania było przybliżenie im tajników produkcji łazienkowych wyrobów ceramicznych, a także dyskusja nad istotą materiału, jakim jest ceramika. Wzięli w niej udział m.in. współpracujący z Laufenem designerzy – Roberto Palomba i Andreas Dimitriadis. Spotkanie odbyło się 24 czerwca.
Zebranych w Laufen Forum powitał Alberto Magrans, senior managing director, a następnie krótko przedstawiono historię firmy. Kolejnym punktem spotkania był wykład Klausa Leuschela, historyka sztuki i designu, który opowiadał o znaczeniu i wpływie na szwajcarski design zjawiska określanego jako „swissness”. Zawiera ona w sobie takie cechy jak m.in.: emocjonalność, funkcjonalność i 100% pewność. Po wykładzie goście udali się na halę produkcyjną, gdzie śledzili kolejne etapy powstawania wyrobów z ceramiki.
Po lunchu odbyła się zapowiadana wcześniej dyskusja, w której udział wzięli Roberto Palomba, Andreas Dimitriadis oraz Klaus Leuschel. Panowie rozmawiali o istocie ceramiki sanitarnej, jej przyszłości, praktycznych zastosowaniach tego materiału, a także o własnych doświadczeniach z pracy z ceramiką. Zabawną, ale i bardzo pouczającą częścią spotkania było zaproszenie wszystkich uczestników do pracy nad własną umywalką na etapie formowania

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA