Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Tegoroczny zwycięzca konkursu PoolSpa SPA-ART 2008, oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 15 tys. zł, będzie miał możliwość wzięcia udziału w warsztatach designu prowadzonych przez Ramona Benedito. Ten światowej sławy hiszpański projektant jesienią przybędzie do Polski na zaproszenie koncernu Roca.
Ramon Benedito to jeden ze współczesnych twórców sztuki użytkowej. Stworzona i kierowana przez niego grupa projektowa działa w branży od 1973 roku. Głównym polem jej działalności jest projektowanie urządzeń elektronicznych, sprzętu komputerowego, narzędzi technicznych i naukowych, maszyn i osprzętu konstrukcyjnego, oświetlenia oraz elementów wyposażenia domów. Misją, którą kieruje się w swojej pracy zawodowej Ramon Benedito jest stwierdzenie „Rozwój umożliwia ogólnoświatowe rozumienie otoczenia”, dlatego właśnie swoim projektom nadaje ponadczasowe formy o walorach funkcjonalnych, które często stają się wyznacznikami kierunku rozwoju światowego wzornictwa.
Ramon Benedito to zdobywca kilkunastu nagród w dziedzinie projektowania użytkowego oraz uczestnik wielu prestiżowych wystaw o międzynarodowym znaczeniu. Pracował m.in.: z takimi firmami jak Xerox i Carlsberg. Nie bez znaczenia dla jego kariery okazała się współpraca z koncernem Roca, dla którego zaprojektował kilka cieszących się dużą popularnością produktów łazienkowych dostępnych także w Polsce. Spod jego ręki wyszły m.in.: serie ceramiki sanitarnej „Hall” oraz „Happening”, kolumny do hydromasażu „Aquakit”, umywalki: „Kalahari”, „Fontana”, „Bol”, „Mohave”, „Diverta”, „Espacio”, „Coral”, kolumnę do hydromasażu „ET” oraz nowoczesne serie baterii: „Moai” oraz „Targa”.
Tegoroczna edycja konkursu SPA ART to już siódma w jego historii. Tym razem zadaniem uczestników jest zaprojektowanie wanny z funkcją hydromasażu. Zwycięzca zdobędzie nagrodę w wysokości 15 tys. zł, szansę na zaistnienie w branży, poprzez włączenie zaprojektowanej wanny do oferty PoolSpa oraz udział w warsztatach z mistrzem. Listę zwycięzców konkursu jury ogłosi 12 września 2008 r.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA