Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Tegoroczna jesień to szczególny okres w historii firmy Wema S.A., dystrybutor płytek ceramicznych i elementów wyposażenia łazienek. Na wrzesień zaplanowano
sfinalizowanie transakcji zakupu 60% udziałów firmy przez Enterprise Investors. Wartość transakcji ma zamknąć się kwotą 144 mln zł.
Głównym, deklarowanym przez zarząd Wema S.A. motywem tej decyzji była chęć możliwie najszybszego rozwoju firmy, który bez inwestora zewnętrznego nie mógłby być realizowany w oczekiwanym przez Wema S.A. tempie. Jednym z elementów planu rozwojowego jest rozbudowanie sieci sprzedaży firmy, tak by docelowo otwierać 12-15 nowych salonów rocznie. By było to możliwe konieczne jest skrócenie czasu potrzebnego na wybudowanie nowego salonu - z 3 miesięcy do 6 tygodni. W zamierzenia rozwojowe wpisuje się także wybudowanie nowego gmachu centrali i biurowca mieszczącego się w Rumi. Inwestycja jest już niemalże ukończona; oddanie do użytku nowego obiektu nastąpi najprawdopodobniej pod koniec września br. Nowo wybudowany punkt w Rumi to budynek o powierzchni użytkowej 3000 m2. 
Firma Wema S.A. istnieje od 17 lat. W ubiegłym roku osiągnęła ona blisko 190 mln zł przychodów ze sprzedaży, a zysk netto spółki wyniósł 16 mln zł. Aktualna sieć sprzedaży detalicznej firmy Wema to 15 salonów firmowych i 3 franczyzowe.    

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA