Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Drugie wewnętrzne targi Grupy Polskie Składy Budowlane, które odbyły się 18-19 czerwca br. w Centrum Targowym Kielce okazały się dla Grupy udaną imprezą. Zawarto ponad 5 tys. kontraktów o łącznej wartości przekraczającej 50 mln zł.

W wewnętrznych targach Grupy PSB udział wzięło 140 producentów materiałów budowlanych i wyrobów wykończeniowych oraz 180 kupców. Obroty, które udało się uzyskać podczas tegorocznej imprezy stanowiły trzykrotny wzrost w stosunku do imprezy ubiegłorocznej, zorganizowanej w Warszawie. Zastanawiające jest to, że tak duże obroty udało się uzyskać Grupie PSB po 1 maja br., czyli od kiedy obowiązuje 22% stawka podatku VAT na materiały budowlane. Jednak przedstawiciele Grupy PSB zdecydowanie zaprzeczają jakoby na wyniki sprzedaży wpływ miał podatek VAT.

- Już I Targi PSB pokazały, że zarówno producenci, jak i kupcy chcą uczestniczyć w prawdziwych targach, a nie w wystawach z bogatym wystrojem rozległych i bardzo drogich stoisk, z pseudoatrakcjami i mniejszą lub większą liczbą gapiów. Do tego, żeby robić interesy wystarczy w ekspozycji firmowej postawić stolik i kilka krzeseł. Jest taniej, a efekty mamy wręcz nieporównywalnie lepsze - powiedział Bogdan Panhirsz, dyrektor handlowy PSB.

Natomiast jeżeli chodzi o podwyżkę podatku VAT, to - zdaniem przedstawiciela PSB - już ona wstrząsnęła rynkiem.

- Nienormalnie wysoki popyt w pierwszych miesiącach roku, gwałtowne zmiany cen wielu wyrobów, muszą odbić się na sprzedaży, zepsuć rynek - uważa Bogdan Panhirsz.

Na czas targów wielu producentów zaoferowało kupcom specjalne, preferencyjne warunki cenowe zakupu swoich towarów.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA