Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Szampańska zabawa, tłumy gości i inspirujące rozmowy o designie – tak wyglądało otwarcie podwojów salonu Agena w Sopocie. 
Kolorem obowiązującym tego wieczoru była czysta i ukochana przez designerów biel. Białe były: stroje modelek, fontanna przepysznej czekolady, stylizacje niektórych gości, a nawet… róże ułożone w designerskiej wannie tej samej barwy. Przy tworzeniu oprawy artystycznej organizatorzy sięgnęli po inspirację awangardowymi fotografiami wykonanymi przez Szymona Brodziaka dla Marmorinu. W efekcie powstało intrygujące wydarzenie na pograniczu sztuk projektowania i teatru.  Przybyłych gości witali modele i modelki w stylizacjach inspirowanych postaciami sesji. Nie zabrakło również samego artysty. 
W tak kreatywnym towarzystwie - ponad 300 projektantów - nie mogło zabraknąć chwili zmagań twórczych. Gospodarze wieczoru: Cermag Poznań (właściciel marki Agena) i Marmorin przygotowali dla nich konkurs projektowy. Potem można było spokojnie zająć się kontemplacją designerskich modeli zgromadzonych na salonowej ekspozycji. Jedną z atrakcji był nietypowy, bo wykonany z nablatowych umywalek, projekt baru autorstwa architekt Anny Brodziak, przygotowany specjalnie na potrzeby ekspozycji w Agenie.
Oryginalny projekt  autorstwa Anny Brodziak bazuje na modelu umywalki Rea projektu Piotra Wełniaka. Zainspirowana formami koła i kwadratu Rea (po grecku księżyc) znana była dotychczas głównie w wersji stojącej – jako pierwsza tego typu umywalka polskiej produkcji. Tym razem Marmorin  zdecydował się sięgnąć po wersję nablatową modelu. Użyte w formie budulca  umywalki dały bardzo ciekawy efekt wizualny, który stał się ozdobą sopockiego salonu.  Dzięki różnorodnej kolorystyce mebel zyskał ciekawy efekt kolażu, w którym klasyczna czarno-biała kolorystyka została przełamana ciepłym, żółtym akcentem.
Salon nie jest nowym miejscem w rozumieniu lokalizacji, ale z pewnością nową odsłoną w kontekście jego wizualnej i funkcjonalnej formy. Stało się tak w wyniku połączenia się dwóch spółek: Cermag Poznań oraz Agena – firm o bardzo zbliżonym profilu działalności oraz wspólnej strategii i filozofii biznesowej. Gospodarze wieczoru dziękują wszystkim za wspólną zabawę. Mają również nadzieję, że nowatorski salon stanie się inspirującą i przyjazną przestrzenią dla projektantów i ich klientów.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA