Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
20 czerwca odbyła się uroczystość rozpoczęcia modernizacji i rozbudowy fabryki ceramiki łazienkowej Sanitec Koło we Włocławku. Fabryka, obchodząca w tym roku swoje dziesięciolecie, produkuje ceramikę łazienkową sprzedawaną głównie z marką Koło.
Symbolicznego rozpoczęcia inwestycji dokonali: prezydent Włocławka Andrzej Pałucki, przedstawiciel Generalnego Wykonawcy - Marek Komodziński, dyrektor Budimex Dromex SA oraz Marek Kukuryka, prezes zarządu Sanitec Koło.
Nowe hale powstaną obok istniejącej już fabryki. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 80 mln złotych. Uruchomienie produkcji w nowej części fabryki przewidziane jest na czerwiec 2008 roku. Po jej uruchomieniu, łącznie z zakładem w Kole, gdzie w kwietniu 2007 została otwarta nowa fabryka Koło II, produkcja Sanitec Koło w Polsce wyniesie 3,5 miliona sztuk. 
- Kolejna inwestycja Sanitec Koło powstaje z myślą o zwiększeniu eksportu do krajów całej Europy i usprawnieniu obsługi naszych odbiorców w Polsce i regionie - powiedział Marek Kukuryka. - Dzięki niej, lepiej obsłużymy stale rosnący eksport, szczególnie na Ukrainę, do Rosji, Czech i całej Europy Zachodniej. Myślimy też o rozszerzeniu naszej oferty na nowe segmenty rynku, szczególnie w obszarze ceramiki o dużych rozmiarach.
W nowych obiektach zostanie zainstalowana, pierwsza tego typu w Polsce, nowoczesna i częściowo zautomatyzowana linia technologiczna produkująca wyroby o dużych gabarytach.
Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia we Włocławku i okolicach, które obecnie wynosi około 20%. Zatrudnienie w fabryce znajdzie około 170 osób, a nowe miejsca pracy powstaną również w firmach kooperujących z zakładem. Nabór i szkolenie nowych pracowników będzie odbywało się we współpracy z włocławskim Urzędem Pracy i zostanie rozpoczęte pod koniec 2007 roku.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA