Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Ceramika Marconi, spółka-córka Polcolorit S.A. powiększyła w trakcie procesu inwestycyjnego teren pod budowę nowego zakładu produkcyjnego z ok. 12,3 ha do blisko 14,6 ha. Inwestycja, rozpoczęta w maju br., realizowana jest na obszarze Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Piechowicach koło Jeleniej Góry.
Celem inwestycji jest zwiększenie mocy produkcyjnych Polcolorit S.A. i uniezależnienie się  w kwestii dostaw podstawowego surowca – granulatu do produkcji płytek gresowych, który obecnie importowany jest z Niemiec.
Zakończenie prac budowlanych obejmujących część produkcyjną i magazynową zakładu przewidywane jest na luty 2006 roku. Po zakończeniu tego etapu inwestycji uruchomiona zostanie linia do produkcji płytek ceramicznych, a także produkcja granulatu wykorzystywanego do produkcji płytek gresowych dla potrzeb zarówno Ceramiki Marconi, jak i Polcoloritu. Zakład Ceramiki Marconi będzie mógł wytworzyć 160 tys. ton granulatu oraz 2,25 mln m2 gresowych płytek ceramicznych rocznie. Dzięki temu zdolności produkcyjne, jakimi dysponuje grupa Polcolorit wzrosną o 50%.
Równolegle z pracami budowlanymi w nowym zakładzie instalowane będą maszyny produkcyjne takich firm jak: Sacmi (granulatory, prasy, piece), Barberi&Tarozzi (zautomatyzowany, bezobsługowy system transportu ze sterowaniem laserowym, a także załadunek i rozładunek) oraz Nuovafima (sortowanie i pakowanie). Obecnie finalizowane są prace związane z opracowywaniem nowych wzorów płytek.
Ceramika Marconi Sp. z o.o. została założona w październiku 2003 roku przez Polcolorit S.A., który jest właścicielem 100% udziałów w spółce.
(KZ)

Polcolorit S.A. został założony w 1984 r. Od 2004 roku firma notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2002 roku Polcolorit S.A. został zaliczony do Klubu Gazel Biznesu – najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Produkty spółki są dostępne w prawie 200 punktach na terenie całego kraju. Obroty Polcolorit S.A. w 2004 wyniosły 92163 tys. zł, firma zatrudnia 232 osoby. Jej siedziba znajduje się w Piechowicach k. Jeleniej Góry.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA