Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

P.P.H. Witro-Chem s.c. jest prywatną firmą rodzinną działającą na rynku od 1975 roku. W początkowym okresie firma zajmowała się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych ogólnego zastosowania. Wtedy też został opracowany i wdrożony do produkcji pierwszy tworzywowy komplet łazienkowy (Kolekcja No 4) z elementami zdobniczymi pokrytymi chromem.

Z uwagi na znaczący wzrost zainteresowania akcesoriami łazienkowymi właściciel firmy podjął decyzję o budowie nowego zakładu zlokalizowanego na obrzeżach Poznania, dokąd w 1990 roku przeniesiona została cała produkcja.

W 1992 roku podjęto decyzję o dalszej rozbudowie zakładu, z uwagi na rozszerzenie asortymentu galanterii łazienkowej o kolekcję wykonaną z metalu nazwaną Kolekcja No 5 oraz rozpoczęcie produkcji lamp i sprzętu oświetleniowego. W tym czasie w P.P.H. Witro-Chem pracowało łącznie ok. 200 osób. Należy zaznaczyć, iż firma Witro-Chem była prekursorem na rynku polskim w produkcji akcesoriów łazienkowych wykonywanych z metalu.

W latach 1994-2002 wprowadzono do produkcji w ramach w/w specjalizacji kolejne kolekcje wykonane z mosiądzu oraz jedną z tworzywa.

W 2001 roku akcesoria łazienkowe zostały rozszerzone o zasłonki i rozprężne drążki do zasłonek łazienkowych ze zmienną regulacją długości, na które firma uzyskała patent.

Wraz z dynamicznym rozwojem firmy prowadzono zakrojone na dużą skalę działania inwestycyjne polegające na budowie własnej galwanizerni, nowej hali obróbki metalu, hali montażowo-magazynowej oraz w ostatnim okresie kolejnych dwóch hal magazynowo-produkcyjnych.

Firma posiada aktualnie w swojej ofercie 10 kolekcji: trzy wykonane z tworzywa i siedem z mosiądzu pokrytego chromem. Do produkcji swoich wyrobów Witro-Chem wykorzystuje surowce najwyższej jakości, metale kolorowe, tworzywa importowane, lustra kristal-foalt itp.

Produkty firmy można spotkać praktycznie na terenie całej Polski w dużych sieciach handlowych, jak również w sklepach z wyposażeniem mieszkań oraz salonach łazienkowych. Są one także przedmiotem eksportu do takich krajów jak: Rosja, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Estonia, Rumunia, Litwa, Niemcy, Holandia, Szwecja.

Za swoje wyroby firma Witro-Chem uhonorowana została m.in.: w 1998 roku Złotym Medalem MTP (Collection No 10), w 2002 roku wyróżnieniem miesięcznika \"Łazienka\" \"Wybór roku\" za Collection No 13, w 2003 roku wyróżnieniem \"Włócznia

Jaćwingów\" na Targach Polexport w Kownie. Ponadto w 2001 roku w rankingu Dziennika \"Puls Biznesu\" Witro-Chem zaliczony został do grona najbardziej dynamicznie rozwijających się firm i otrzymał tytuł \"Gazeli Biznesu\", a w 2002 roku firmie przyznano certyfikat \"Wielkopolska Jakość\".

W 2003 roku podjęto decyzję o wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzanie Jakością ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA