Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W październiku na zaproszenie Sanitec Koło do Warszawy przybył uznany włoski architekt i projektant, Antonio Citterio.

Urodzony w 1950 roku Antonio Citterio to postać, której dorobek budzi zdecydowany szacunek wśród osób zainteresowanych designem. Jest absolwentem wydziału architektury na politechnice w Mediolanie. Autorskie studio Citterio & Partners otworzył już w 1972 roku. W dziedzinie designu współpracuje z takimi markami, jak B&B Italia, Flos, Hansgrohe, Pozzi e Ginori, Kartell czy Vitra. Od 1981 roku angażuje się w liczne działania architektoniczne na terenie Europy i Japonii. Spod jego ręki wyszły m.in. projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii, sklepy Ermenegildo Zegna, Emanuel Ungaro, czy Cerruti. W 2007 r. został przyjęty do ekskluzywnej Italian Design Council.
Antonio Citterio to wizjoner. Sam o sobie mówi, że „robi rzeczy przede wszystkim dla siebie, nie pod dyktando marketingowych instrukcji”. Zapewne właśnie temu zawdzięcza sukcesy, które odnoszą proponowane przez niego rozwiązania. Zaskakuje także jego wszechstronność – potrafi zaprojektować praktycznie wszystko, niezależnie od branży, z którą przychodzi mu pracować. Antonio Citterio to nie tylko praktyk, ale także teoretyk designu i architektury oraz wykładowca akademicki, któremu wiele radości sprawia dzielenie się wiedzą. Dlatego jednym z punktów programu jego wizyty w Polsce było spotkanie ze studentami, które odbyło się 7 października i poprzedziło Citterio Night – event zorganizowany dla architektów w Skwerze Hoovera tego samego dnia. Współorganizatorem tego wydarzenia był blog Revcloud, a patronat medialny nad nim objął m.in. magazyn „Łazienka”.


 
Charakterystyczny kształt jajka – „ovum” jest cechą dominującą nowej linii zaprojektowanej przez Antonio Citterio dla Sanitec Koło. „Ovum” idealnie organizuje przestrzeń wokół siebie, nadając jej oryginalny, nowoczesny wyraz.


 

Zaprojektowana dla marki Axor kolekcja „Axor Citterio M”. Wyraża precyzję formy i umiłowanie do szczegółów tak charakterystyczne dla włoskiego projektanta. Producent: Hansgrohe

„Cube” świetnie organizuje prywatną przestrzeń wellness. Za szklanymi drzwiami najpierw znajduje się przestrzeń należąca do prysznica, która jednocześnie jest przedsionkiem dla wanny. Efekt współpracy Citterio z marką Albatros.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA