Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Fiera Milano International – organizator dwóch imprez targowych: Mostra Convegno Expocomfort oraz Expobagno, zamierza podjąć walkę z podróbkami.
Mając świadomość tego, że międzynarodowe targi są znakomitą okazją do wprowadzania na rynek i promowania nowych produktów, a z drugiej strony dostrzegając rosnący problem nielegalnego kopiowania produktów i reagując na głosy wystawców postanowiliśmy, że czas podjąć zdecydowane działania przeciwstawiające się temu procederowi – mówią organizatorzy targów MCE i Expobagno.
W tym celu we współpracy z włoską Federacją Zrzeszeń Producentów Maszyn i Osprzętu Przemysłowego ANIMA powołano specjalny Komitet Własności Intelektualnej i Przemysłowej. Zadaniem działających w nim ekspertów ma być podejmowanie działań wobec nielegalnych kopii produktów prezentowanych na targach MCE i Expobagno. Działalność komitetu odbywać się będzie na trzech płaszczyznach: informacyjnej, ochronnej i interwencyjnej. Wszyscy wystawcy przyszłorocznych targów MCE i Expobagno będą mogli bezpłatnie uzyskać informacje na temat możliwości i procedur prawnych prowadzących do zabezpieczenia produktów przed nielegalnym kopiowaniem. Członkowie komitetu będą też reagować na zgłoszenia wystawców.
W przypadku, gdy zakwestionowany produkt okaże się nielegalną kopią własności intelektualnej innego producenta, eksperci desygnowani przez ANIMA będą mogli nakazać natychmiastowe usunięcie takiego produktu z targowej ekspozycji. Każdy wystawca zgłaszający swój udział w targach MCE 2006 i Expobagno 2006 będzie zobowiązany do zaakceptowania warunków działania komitetu.  

Najbliższe targi Mostra Convegno Expocomfort i Expobagno odbywać się będą równolegle od 28 lutego do 4 marca 2006 roku w nowych centrach wystawowych Rho-Pero. Pierwsze z nich poświęcone będą ogrzewaniu, klimatyzacji i instalacjom sanitarnym, drugie zaś w całości koncentrować się będą na łazience i jej wyposażeniu. Jak dotąd swój udział w MCE zgłosiło 1781 firm (w tym 9 z Polski), w Expobagno zaś 141 producentów (na razie nie ma wśród nich Polaków). Targom towarzyszyć będzie m.in. wystawa na temat właściwego wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, a także projekt „Tech&Design Academy” umożliwiający studentom wzornictwa przemysłowego i architektury  kontakt ze znanymi producentami. Po raz czwarty najlepszym produktom prezentowanym podczas obu imprez targowych zostaną również przyznane nagrody Comfort&Design.

 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA