Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Elementem, który łączy prezentowane wnętrze - część sypialnianą, garderobianą i łazienkową - jest kominek. Jego zadaniem jest nie tylko integracja poszczególnych pomieszczeń, ale także wyznaczenie między nimi ciągu komunikacyjnego. A tlący się w nim ogień ma ocieplać minimalistyczne wnętrza.

Nowatorski pomysł autorki projektu - integracja przestrzeni poprzez zastosowanie kominka, jako motywu przewodniego wnętrza - jest sposobem na utrzymanie wrażenia ruchu w pomieszczeniach. Dwoje oszklonych drzwi prowadzi wprost z sypialni do łazienki i garderoby, a granicę między nimi wyznacza właśnie kominek. Stanowi \"serce\" prezentowanych wnętrz. Droga prowadząca z sypialni do kominka wyłożona została drewnem, co doskonale koresponduje z charakterem żywiołu ognia. Drewno jest również przyjemnym materiałem dla stóp, a użyte w realizacji tego projektu pozwala na to, aby przysiąść i osuszyć się po kąpieli w cieple kominka. Jednakże zdaje się, że ciepłe barwy ognia nie mają wpływu na nastrój panujący we wnętrzach. Całość jest utrzymana w zimnej tonacji, co dodatkowo podkreślają zastosowane w aranżacji kamień i szkło. Użycie w pomieszczeniach takich materiałów jest wynikiem osobistych upodobań autorki projektu, która wykorzystuje w realizacjach swoich pomysłów przede wszystkim materiały naturalnego pochodzenia.
Projekt jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy rozmiłowani są w estetyce minimalistycznych wnętrz. Pomieszczenia podporządkowane zostały idei czystości formy, umeblowanie ograniczone do niezbędnego minimum. W realizacji pomysłu zastosowano prostą geometryzację oraz symetrię, którą dodatkowo podkreśla szczelinowe światło w podwieszanym suficie. Całość pomieszczeń, w zamyśle autorki, jest kubistyczną wariacją na temat formy. Koncepcja ta znalazła swoje odzwierciedlenie także w \"ostrych i dynamicznych krawędziach\" ceramiki i wanny. Przy pomocy zastosowanej aranżacji świetlnej, bryła zainstalowanych w łazience urządzeń, zostaje uwydatniona. Wnętrze, zgodnie z minimalistyczną koncepcją, jest przestronne i dostępne, co wzmacniają dodatkowo pokaźne powierzchnie lustrzane umieszczone na ścianach sfery łazienkowej i garderobianej. Na przejrzystość prezentowanych wnętrz wpływają także przezroczyste, szklane drzwi.
Należy też zwrócić uwagę na czytelność idei funkcjonalności i strefowania zastosowaną w tym wnętrzu. Ścianka działowa oddziela przestrzeń kąpielową od defekacyjnej, chroniąc tym samym intymność osoby korzystającej z bidetu lub sedesu. Uwagę zwraca też udogodnienie funkcjonalne w postaci drugich drzwi prowadzących prosto z sypialni do części defekacyjnej. Jest to kolejne rozwiązanie usprawniające komunikację przy codziennych zabiegach toaletowo-higienicznych.
Granicę między sypialnią a łazienką zaciera umieszczenie kominka w strefie łazienkowo-garderobianej. Dzięki temu zabiegowi płonący w nim ogień można podziwiać zarówno z łóżka, jak i z wanny.

AUTORKA PROJEKTU
Aleksandra Szczyglak

Absolwentka wydziału architektury na Politechnice Wrocławskiej. Przez rok pracowała w biurze architektonicznym w Lausanne w Szwajcarii. Obecnie pracuje  dla biura architektonicznego Group-O Architecture w Londynie. Za prezentowany projekt zdobyła  I miejsce w konkursie \"Dobre Wnętrza\" organizowanym przez Home City, w kategorii \"Sypialnia, garderoba i łazienka\".
www.aleksandritas.prv.pl

POMYSŁ NA ŁAZIENKĘ
Celem tej prezentacji jest promowanie interesujących pomysłów projektowych łazienek. Spośród nadsyłanych do redakcji projektów (wizualizacji) łazienek będziemy wybierać i prezentować jeden Đ naszym zdaniem Đ najciekawszy. Projektanci chcący zaprezentować na naszych łamach swoje pomysły na projekt wnętrza mogą przesyłać je na nasz adres. Przyjmujemy projekty w kategorii ăopenÓ Đ mogą to być projekty pomieszczeń łazienkowych wszelkiego typu.
Nasz adres: redakcja@lazienka.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA