Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
23 marca na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyła się inauguracja wystawy, która przedstawia koncepcje toalet publicznych w Tatrzańskim Parku Narodowym.
Wszystkie nagrodzone prace (8 projektów) można oglądać w gmachu Wydziału przy ul. Grunwaldzkiej 11/15 od 23 marca do 6 kwietnia bieżącego roku. Jest to pokonkursowa prezentacja „Projektu Łazienki”, który w 2008 roku odbył się już po raz dziesiąty. Jego organizatorami byli Tatrzański Park Narodowy i Sanitec Koło. Tematem konkursu był projekt toalety publicznej tuż obok Wodogrzmotów Mickiewicza przy czerwonym szlaku do Morskiego Oka. Nowa toaleta ma szansę zastąpić ustawiane w sezonie turystycznym toalety typu Toi-Toi.
Na konkurs nadesłano rekordową liczbę 240 prac. Na wystawie można zobaczyć projekt, który uzyskał najwyższe uznanie w oczach jury. Jest to praca Karola Murlaka z warszawskiej ASP. Zaprojektowany przez niego obiekt ma tradycyjną dla tego regionu formę z całkowicie współczesnym wnętrzem. Przegrody wykonane z paneli pokrytych blachą stalową i powłoką akrylową dodają pomieszczeniom lekkości i są łatwe w utrzymaniu w czystości.
Projekty nadesłane na konkurs oceniało jury złożone ze znanych architektów, wśród których byli prof. Ewa Kuryłowicz (przewodnicząca jury) z Politechniki Warszawskiej, prof. Aleksander Böhm z Politechniki Krakowskiej, arch. Piotr Nawara z Krakowa, dyrektor TPN Paweł Skawiński oraz prezes Sanitec Koło, Przemysław Powalacz. Jury brało pod uwagę m.in. walory architektoniczno – pejzażowe, funkcjonalność i nowatorstwo projektu.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA