Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na wystawie Najlepsze Projekty Dyplomowe na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, można już podziwiać prace młodych polskich dizajnerów. Wśród nich jest także zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego, którego praca dyplomowa powstała dzięki profesjonalnej współpracy z firmą Roca.
Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego składa się z dwóch elementów. Główną część stanowi umywalka, która dzięki swej innowacyjnej formie znajdzie zastosowanie w każdej przestrzeni łazienkowej. Dziesięciomiesięczne konsultacje technologiczne pod okiem pracowników Roca zaowocowały powstaniem prototypu.
- Roca współpracuje ze światowej sławy projektantami od wielu lat i chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem z młodymi dizajnerami – mówi Piotr Koszek z Roca Polska. - Przejście od procesu artystycznej wizji przez dostosowanie projektu do wymogów technologicznych i rynkowych aż po produkcję, jest dla studentów nieocenionym doświadczeniem, a nam daje nowatorskie i świeże spojrzenie na dizajn.
Aktualnie Roca współpracuje z kolejnym studentem nad jego pracą dyplomową.
Coroczne przeglądy prac dyplomowych studentów kierunków projektowych, organizowane są od 2002 roku przez Kwartalnik Projektowy „2+3D”, ogólnopolski magazyn poświęcony grafice użytkowej i wzornictwu przemysłowemu. Od pięciu lat jego kontynuacją jest wystawa Najlepsze Projekty Dyplomowe organizowana na Zamku w Cieszynie. Wystawa to obecnie jedyny w kraju przegląd koncepcji najlepszych absolwentów uczelni kształcących projektantów. Prezentowane są tu nowatorskie rozwiązania i prototypy nowych produktów. Wystawa jest ważnym elementem promującym dobre wzornictwo, polski dizajn i młodych polskich projektantów.
Wystawa Najlepsze Projekty Dyplomowe jest organizowana przy stałej współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Projektów Form Przemysłowych, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i wyższymi uczelniami.  Honorowy patronat sprawują także: wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar  Pawlak oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Miejsca i terminy wystaw edycji 2008/2009
30 stycznia – 15 marca
Cieszyn, Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości
 22 marca – 14 kwietnia
Warszawa, Fabryka Trzciny
 20 kwietnia – 20 maja
Kraków, ASP – Wydział Form Przemysłowych
14 – 30 października
Łódź, Międzynarodowy Festiwal Łódź Design
 27 – 30 maja
Poznań, Arena Design, Międzynarodowe Targi Poznańskie

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA