Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na wystawie Najlepsze Projekty Dyplomowe, którą do 15 marca można było zobaczyć na Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, można podziwiać prace młodych polskich dizajnerów. Wystawa w najbliższych miesiącach odwiedzi jeszcze kilka miast Polski. Wśród zgromadzonych prac jest także zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego, którego praca dyplomowa powstała dzięki profesjonalnej współpracy z firmą Roca.
Zestaw ceramiki łazienkowej Łukasza Jaworskiego składa się z dwóch elementów. Główną część stanowi umywalka, która dzięki swej formie znajdzie zastosowanie w każdej przestrzeni łazienkowej. Dziesięciomiesięczne konsultacje technologiczne pod okiem pracowników Roca zaowocowały powstaniem prototypu.
Roca współpracuje ze światowej sławy projektantami od wielu lat i chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem z młodymi dizajnerami – mówi Piotr Koszek z Roca Polska. – Przejście od procesu artystycznej wizji przez dostosowanie projektu do wymogów technologicznych i rynkowych aż po produkcję, jest dla studentów nieocenionym doświadczeniem, a nam daje nowatorskie i świeże spojrzenie na dizajn.
Wystawa Najlepsze Projekty Dyplomowe to obecnie jedyny w kraju przegląd koncepcji najlepszych absolwentów uczelni kształcących projektantów. Wystawa jest ważnym elementem promującym dobre wzornictwo, polski dizajn i młodych polskich projektantów.

Miejsca i terminy wystaw edycji 2008/2009
22 marca – 14 kwietnia – Warszawa, Fabryka Trzciny
20 kwietnia – 20 maja – Kraków, ASP – Wydział Form Przemysłowych
27-30 maja – Poznań, Arena Design, MTP
14-30 października – Łódź, Międzynarodowy Festiwal Łódź Design

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA