Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

„Wzornictwo jakie mamy, wzornictwo jakiego potrzebujemy”, to roboczy tytuł wystawy „DESIGN.PL 2006” przygotowywanej przez fundację promocji i rozwoju polskiego wzornictwa przemysłowego proDESIGN.PL. Organizatorzy chcą zaprezentować najlepsze wyroby  zaprojektowane przez krajowych twórców i wykonane w Polsce, a także projekty i rozwiązania, których nie ma, a są potrzebne.
W części „Kolekcja przemysłu” wystawione będą wyroby i projekty m.in. meble, sprzęt AGD, elektronika i oświetlenie. Zostaną one wybrane przez komisję składającą się z ekspertów w dziedzinie wzornictwa, która będzie oceniać nie tylko efekt, ale także proces projektowania i produkcji. W części „Projekty cywilizacyjne” pokazane zostaną najlepsze projekty dotyczące m.in. systemów informacji wizualnej, poprawy bezpieczeństwa na drogach, systemów mebli czy pojazdów transportu publicznego.
Szansę pokazania się będą miały wydziały wzornictwa krajowych wyższych szkół artystycznych i zorganizowane grupy projektowe. Wystawa będzie kontynuacją ekspozycji przykładów polskiego wzornictwa „DESIGN.PL 2004”, która odbyła się w Budapeszcie. Zebrane eksponaty zostaną pokazane zagranicą, a jako kolekcja staną się częścią zbiorów polskiej sztuki użytkowej.
To pierwszy projekt realizowany przez powstałą w ubiegłym roku fundację proDESIGN.PL, która w ramach swojej działalności planuje tworzyć kolekcje wzorów tradycyjnej i współczesnej polskiej sztuki użytkowej i promować naszą rodzimą twórczość przemysłową. Wernisaż wystawy odbędzie się 10 października br., a do 24 października będzie ją można oglądać w budynkach Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji i zgłoszenia uczestnictwa w wystawie pod adresem: wystawa@pro-design.pl
Patronat medialny nad wystawą sprawuje wydawnictwo Publikator.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA