Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

„Design.pl 2006” – pod takim tytułem fundacja prodesign.pl i Instytut Adama Mickiewicza przygotowują wystawę polskiego wzornictwa przemysłowego. Otwarcie ekspozycji planowane jest na 14 października w  gmachu głównym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Roboczym tytułem wystawy jest „Wzornictwo jakie mamy, wzornictwo jakiego potrzebujemy”. W części „Wzornictwo jakie mamy” pokazane zostaną uznane wyroby przemysłowe zaprojektowane przez polskich projektantów i wykonane w Polsce. Znajdą się wśród nich także produkty wyposażenia łazienek takich firm jak: Instal-Projekt, Krzemień czy Deger. W części „Wzornictwo jakiego potrzebujemy” pokazane zostaną projekty i rozwiązania, które są potrzebne Polakom w naszej specyficznej sytuacji odrodzenia narodowego. Projekty wykonane zostały na wydziałach wzornictwa  polskich ASP. Studenckie prace pokazują gotowe rozwiązania dla problemów współczesnego polskiego społeczeństwa.
– Wystawa ma poruszyć wyobraźnię społeczeństwa, ale przede wszystkim adresowana jest do osób decydujących o sferze gospodarczej i kulturalnej kraju. Z myślą o promowaniu polskiego wzornictwa i przemysłu za granicą planujemy następne wystawy z cyklu „Design.pl” – mówi Maria Szybińska, prezes fundacji prodesign.pl.
Wystawę będzie można oglądać do 28 października. Jak zapowiada fundacja prodesign.pl jest to początek serii wystaw polskiego designu. Najbliższa planowana wystawa odbędzie się podczas Dni Polskich w Indiach zimą tego roku.
Patronat medialny nad wystawą „Design.pl 2006”  sprawuje m.in. miesięcznik „Łazienka”.                                  

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA