Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

\"Z dziejów czystości\" - to tytuł wystawy, jaką można było oglądać od 25 maja do 8 czerwca br. na dziedzińcu Lapidarium Muzeum Historycznego przy Rynku Starego Miasta w Warszawie.

Zgromadzono tu przedmioty pochodzące z wielu miejsc. Na ich przykładzie ukazana została ewolucja, jaka dokonała się wśród przyborów sanitarnych codziennego użytku. Naczyń z pokoju kąpielowego użyczyło Muzeum Pałacu w Wilanowie, drewnianą szafkę z sedesem muzeum w Łazienkach Królewskich, zaś starą wannę pochodzącą z warszawskiego mieszkania stołeczne Muzeum Techniki. Obok zabytkowych przyborów sanitarnych firma Geberit zaprezentowała urządzenie będące szczytowym osiągnięciem w grupie urządzeń sanitarnych - deskę sedesową \"Balena 8000\", wyposażoną w funkcje mycia, suszenia i masażu.

Oprócz eksponatów, zwiedzający mogli zapoznać się ze zdjęciami i rysunkami obrazującymi rozwój techniki sanitarnej od starożytności do dnia dzisiejszego. Organizatorzy pokazali m.in. zdjęcie łazienki, która w latach 30. ubiegłego wieku należała do gwiazdy przedwojennego kina, Jadwigi Smosarskiej.

Współorganizatorem wystawy była firma Geberit Sp. z o.o. Impreza zbiegła się w czasie z ukończeniem remontu pięciu toalet w Muzeum, który przeprowadziła właśnie firma Geberit.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA