Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Ta łazienka jest jak jej młodzi właściciele - nowoczesna, z artystyczną duszą. Bez względu na porę dnia w miodowym szkle formowanym techniką fusingu zdają się odbijać promienie słońca.

Właściciele prezentowanej łazienki to młode małżeństwo, które swoje pierwsze, niespełna 40-metrowe mieszkanie postanowiło urządzić wygodnie, ale niebanalnie.

Łazienka miała pierwotnie kształt prostokąta. Po konsultacji z architektem właściciele zdecydowali się na włączenie części jej powierzchni do sąsiedniego przedpokoju. Jeden z narożników pomieszczenia został ścięty i zaokrąglony, a w ustawione na nowo łukowe ściany wstawiono tafle artystycznego szkła o barwie miodu, wykonane techniką fusingu.

I choć powierzchnia łazienki zmniejszyła się, to dzięki zastosowaniu szkła nie odczuwa się tego. Przeszklenia nadają płaszczyznom ścian lekkości. Ponadto ściany - tak od strony łazienki jak i przedpokoju - stały się swego rodzaju dekoracją mieszkania. Zadanie wydobycia ich niepowtarzalnej faktury i kolorystyki otrzymało halogenowe oświetlenie zainstalowane w podwieszanych sufitach obu wnętrz.

Z artystycznego szkła wykonana jest również obudowa umywalki w formie postumentu. Blat, w którym osadzona została umywalka wykonano z grubego, bezpiecznego hartowanego szkła z oszlifowanymi krawędziami. Naprzeciw umywalki stanęła duża narożna wanna z siedziskiem, w której swobodnie można wziąć również prysznic.

Kolorystyka całości utrzymana jest w odcieniach ciepłych żółci, brązów, zieleni. Barwy przenikają się i dopełniają tworząc niezwykły, pełen ciepła klimat.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA